Amazon údajně zmrazuje nábor zaměstnanců pro firemní křídlo svého globálního maloobchodu

Amazon podle zprávy deníku New York Times zahájil zmrazení náboru zaměstnanců ve svém maloobchodním segmentu.

Amazon podle zprávy deníku New York Times zahájil zmrazení náboru zaměstnanců ve svém maloobchodním segmentu. Zmrazení potrvá do konce roku 2022.

"Amazon má i nadále k dispozici značný počet volných pozic v celé společnosti," uvedl mluvčí Amazonu Brad Glasser. "Máme mnoho různých podniků v různých fázích vývoje a očekáváme, že v různých fázích budeme nadále upravovat naše náborové strategie v každém z těchto podniků."

Podle Karen Weiseové z deníku The New York Times bude zmrazení trvat do konce roku 2022 a týká se všech firemních pozic v obchodech společnosti, s několika výjimkami, jako jsou "pozice v terénu".

The Times získaly interní dokumenty, z nichž vyplývá, že internetový gigant bude pokračovat v pohovorech, které jsou naplánovány před datem uzávěrky 15. října.

Pokud jde o velké společnosti, které mění své náborové strategie, Amazon není sám. Společnost Walmart nedávno oznámila, že v letošní prázdninové sezóně bude ve srovnání s jinými roky najímat méně pracovníků v obchodech. Mnoho společností se potýkalo s "velkou lítostí" poté, co na začátku pandemie nabraly příliš mnoho zaměstnanců. Některé z nich, jako například Tesla, 7-Eleven a TikTok, přistoupily k propouštění a zmrazení náboru, aby zkorigovaly svůj kurz.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články