Neznámý muž pronásledoval s mačetou v ruce kněze v Indii

Muž ozbrojený mačetou vtrhl v sobotu 11. prosince do kostela ve městě Belagavi, které leží v jihozápadní Indii v oblasti Karnataka a pokusil se tam zaútočit na otce Francise D'Souzu.

Muž ozbrojený mačetou vtrhl v sobotu 11. prosince do kostela ve městě Belagavi, které leží v jihozápadní Indii v oblasti Karnataka a pokusil se tam zaútočit na otce Francise D'Souzu.

Otci Francisovi D'Souza, faráři kostela svatého Josefa na Bauxite Road v Belagavi, se naštěstí podařilo útočníkovi uniknout bez jakéhokoliv zranění. Útočník se do kostela dostal jednoduše, neznámý muž totiž přeskočil zeď kostela a vstoupil tak do prvního patra budovy. Útočník se asi nějaký čas v místnosti skrýval a vyčkával. Když zahlédl procházet otce Francise, tak ho začal pronásledovat. V tomto pronásledování ale neměl mnoho štěstí  a tak když si povšiml, jak se k němu rozeběhli lidé na obranu pana faráře, přepadl ho strach a raději vzal nohy na ramena a utekl.

Po útoku, který byl zachycen na kamerách kostela, dorazila na místo policie k dalšímu vyšetřování.

Existuje podezření, že muž, jehož identita nebyla odhalena, byl zloděj a přišel odcizit věci ze skladu. Zvláštní ovšem je, že k incidentu došlo den před zimním zasedáním v Belagavi. Na tomto zasedání bude pravděpodobně předložen návrh zákona proti náboženským konverzím, proti němuž se postavily křesťanské a opoziční organizace.

   Proto i politický či náboženský podtext nemůže být v tomto útoku zatím jako možný důvod také vyloučen.

V září tohoto roku vláda Indické Karnataky uvedla, že zvažuje zákon proti náboženským konverzím ve státě. Vláda také bedlivě sleduje jak takové zákony fungují v jiných státech, aby podle toho mohla vytvořit svoje vlastní právní předpisy. Opozice kritizovala vládu vedenou BJP za prosazení zákona proti konverzi, označila jej za protiústavní a s tím, že se zaměřuje na křesťany.

Po několika útocích na modlitebny v okrese Belagavi, policie požádala některé pastory, aby se vyhýbali setkáním až do konce zimního zasedání, protože by se na ně mohly pokusit zaútočit pravicové skupiny.
 

Zdroje: news9live.com; freepik

Nejnovější články