Degiro tlačí poplatky za obchodování akcií na nulu!

Známý akciový broker stlačil poplatky za obchodování akcií na nulu. Degiro je populární broker, který nabízí klientů obchdoování akcií, etf a dalších nástrojů.

Známý akciový broker stlačil poplatky za obchodování akcií na nulu. Degiro je populární broker, který nabízí klientům obchodování akcií, etf a dalších nástrojů. Broker je populární především mezi dividendovými investory. Jelikož jako jeden z mála kombinuje nízké poplatky a danění dividend obdržených z USA 15% sazbou.

Brzy se to ale celé změní. Broker Degiro totiž brzy začne nabízet klientům možnost nákupu akcií zdarma. Tímto krokem se broker snaží dohnat konkurenci v podobě brokerů jako eToro a nebo XTB. Kteří možnost obchodovat akcie bez poplatku nabízejí již delší dobu. 

Bezpečnost u Degiro

U Degiro si můžete být jisti, že vaše investice jsou drženy bezpečně. K držení vašich aktiv používá Degiro samostatnou entitu (SPV). To znamená, že vaše aktiva jsou držena odděleně od aktiv společnosti Degiro . Jediným úkolem této entity je správa a ochrana vašich investic. Ze zákona nemůže SPV vykonávat žádné obchodní činnosti. V případě, že by se společnosti Degiro něco stalo, nebudou vaše investice součástí právní podstaty, ale zůstanou v úschově samostatné entity. Tato entita bude držet vaše aktiva u třetích stran. Pokud je to možné nebo právně vyžadováno, společnost Degiro bude požadovat, aby tyto třetí strany zajistily segregaci aktiv, aby byly investice klientů společnosti Degiro chráněny i proti jejich bankrotu.

Kdy změna nastane?

Velmi brzy, již v pondělí 22. Listopadu 2021. 

Degiro akcie bez poplatků

Nově si tedy klienti budou moci koupit některé akcie bez poplatku. Je třeba zdůraznit slovo některé. Degiro totiž nabídne obchodování bez poplatků pouze pro USA akcie (akcie obchodované na NYSE a nebo NASDAQ). Za evropské akcie budou muset klienti stále platit poplatky. 

Další změna nastává u ETF, kdy Degiro umožní nově nákup evropských ETF bez poplatku. To je krok který uvítají především pasivní investoři. 

Degiro má ovšem pořád co dohánět. Jedná se nepochybně o zajímavého brokera. Pořád mu ale chybý některé klíčové funkce jako například zlomkové akcie. Především pro měnší investory, kteří chtějí pravidelně přikupovat akcie za menší částky se jedná o klíčovou funkci. Konkurence v podobě například brokera eToro je pořád v tomto ohledu před Degirem.

Zdroje: degiro.cz, freepik.com

Nejnovější články