Firma ze Silicon Valey - Andreessen Horowitz se pustila do zásadního prosazování kryptopolitiky

Vedoucí představitelé firmy Andreessen Horowitz se tento týden plánují setkat s lídry v Bílém domě ve Washingtonu.Představí svou vizi, jak by USA měla přistupovat k regulaci příští generace internetu, tzv.web3.

Firma Andreessen Horowitz pošle tento týden několik vedoucích pracovníků do Washingtonu, D.C., aby řekli lídrům v Bílém domě, proč by měli regulovat příští generaci internetu.

Firma, běžně známá jako a16z, je významným investorem do kryptoměn a dalších technologií, které se spoléhají na decentralizované modely a tvoří to, čemu říká web3.  Anthony Albanese, provozní ředitel a16z Crypto, a Katie Haun, generální partner a bývalý federální prokurátor, budou mezi vedoucími pracovníky, kteří se tento týden setkají s vládními zúčastněnými stranami. Ačkoli nezveřejnili s jakými úředníky se vedoucí pracovníci setkají, tým a16z Crypto uvedl, že toto setkání bude zahrnovat „nejvyšší představitele v Bílém domě, výkonné agentury, Sněmovnu a Senát“.

Andreessen Horowitz je proslulá společnost v Silicon Valley, která investuje do úspěšných technologických podniků, včetně společností Airbnb, Facebook, Lyft a Slack.  Firma oznámila celkem tři fondy věnované kryptoměnám a také novému systému web3 v celkové hodnotě 3,1 miliardy dolarů, i když nezveřejnila, kolik bylo souhrně dosud investováno.

Tým bude propagovat vizi celé firmy Andreessen Horowitz pro úspěšnou regulaci příští generace webu.  Tuto agendu uvedl ve středu tým ve vydané zprávě, která definovala web3 jako „skupinu technologií, které zahrnují blockchain, kryptografické protokoly, digitální aktiva, decentralizované finance a sociální platformy“.

Ačkoli se tvůrci stále potýkají s problémy Web 2.0, který je široce poznamenán vzestupem sociálních sítí, a16z věří, že výhled do budoucnosti může pomoci tyto problémy vyřešit při přípravě na budoucí výzvy.

“Web3 představuje alternativu k digitálnímu status quo, který je upřímně rozbitý," řekl Tomicah Tillemann, globální vedoucí politiky a16z v úterním rozhovoru.  "Web3 je alternativa, je to řešení, na které jsme čekali."  Je to reakce na výzvy, které právě z web2 vyvstaly.  A z tohoto důvodu je naprosto zásadní, aby zákonodárci začali podnikat kroky potřebné k tomu, aby došlo k nápravě.  Tillemann, který řekl CNBC, že vlastní kryptoměny, většinou v bitcoinech a ethereu, poukázal na aktuální problémy, jako je konsolidace průmyslu a narušení dat, které podle zastánců blockchainu může pomoci decentralizovaná povaha nové technologie.

V jádru zveřejněné agendy a16z naznačuje, že tyto nové technologie mohou nabídnout bezpečnější digitální infrastrukturu a rozvíjet také ekonomické příležitosti.  Zpráva naléhavě žádá zákonodárce, aby pro tyto technologie vytvořili národní strategii, určili vhodné předpisy na základě rizika různých typů produktů a zvážili spolupráci napříč agenturami při regulaci mimo rámec Komise pro cenné papíry.

Tillemann řekl, že jednou by mohlo mít smysl, aby nová agentura řídila tuto vzestupnou třídu technologií.

“V krátkodobém horizontu existují agentury, jako je Úřad pro finanční ochranu spotřebitelů, které se dobře hodí k řešení některých problémů spojených s podvody a ochranou spotřebitele, které politici v daném prostoru vyjádřili," řekl.  "Z dlouhodobého hlediska pravděpodobně existuje velmi dobrý důvod pro vytvoření regulační struktury, která je vhodná pro účel v 21. století."

Přesto se změny ve Washingtonu často dějí  velmi pomalu.  Federální zákonodárci strávili roky snahou (výsledně bohužel neúspěšně) schválit základní právní předpisy v oblasti digitálního soukromí, zatímco zaostali za Evropou a mnoha státy USA. Několik progresivních skupin tvrdí, že digitální hráči jako Amazon, Apple, Facebook a Google nashromáždili příliš mnoho moci, protože soudy a regulační orgány se spoléhaly na zastaralé výklady zákona.  Tyto společnosti však tvrdí, že čelí velké konkurenci.

Podle Tillemanna je ale prvním krokem zajistit, aby si zákonodárci  byli vědomi budoucích výzev.

“Existuje pravděpodobně několik oblastí, které budou při určování dlouhodobého úspěchu země v 21. století důslednější než kvalita její digitální infrastruktury," řekl.  "A ve Spojených státech právě prohráváme tento závod”

Debata letos v létě týkající se požadavku na vykazování daní v odvětví kryptoměn v balíčku infrastruktury pomohla přivést tuto technologii do pozornosti zákonodárců.  Znepokojení voliči doslova zaplavili telefonní linky zákonodárců a požádali je, aby v návrhu zákona opravili problémový jazyk, který by toto odvětví nepřiměřeně zatěžoval.

Tillemann ale řekl, že regulace web3 znamená ale mnohem víc než jen kryptoměny.  Zahrnuje také diskuse o nepřehledných tokenech (NFT), připojení k internetu a ukládání dat.

“Měli bychom také uznat, že toto je mnohem širší než jednoduše digitální aktiva," řekl Tillemann.  "Jde o budoucnost internetu."

Zdroj: cnbc.com, freepik.com

Nejnovější články