Autor: Adam Spáčil

Proč akcie Advanced Micro Devices tento týden klesly

Zpráva o výsledcích společnosti Micron způsobila pád akcií polovodičových společností.

Zpráva o výsledcích společnosti Micron způsobila pád akcií polovodičových společností.

Co se stalo

Podle údajů společnosti S&P Global Market Intelligence klesly akcie společnosti Advanced Micro Devicesq v pátek v 10:38 dopoledne dopoledne o 16,5 %.

Jeden z analytiků vydal ve čtvrtek pro AMD optimistickou prognózu, kterou však zastínila neuspokojivá zpráva o výsledcích společnosti Micron Technology, jež koncem týdne oslabila akcie polovodičových společností.

Co tedy

Společnost Micron je předním dodavatelem paměťových a úložných čipů a oznámila rekordní čtvrtletí. Společnost však uvedla, že omezí rozšiřování kapacit, aby zohlednila klesající poptávku na trhu se spotřebními počítači.

Společnosti AMD se daří na podnikovém trhu, kde přebírá podíl na trhu serverových čipů od společnosti Intel. Investoři však prodávají před očekáváním, že ekonomika směřuje do recese. To však akcie AMD sráží na výhodné ocenění vzhledem k možnostem jejich dlouhodobého růstu.

Co teď

Ve své poslední zprávě o výsledcích hospodaření, vydané v květnu, společnost AMD uvedla, že očekává celoroční nárůst tržeb přibližně o 60 % oproti předchozímu roku. Částečně za tím stojí dodatečné příjmy z akvizice společnosti Xilinx dokončené v prvním čtvrtletí, která společnosti AMD zajišťuje růst na nových trzích, jako jsou připojená zařízení, aplikace umělé inteligence a robotika.

Analytik Gus Richard ze společnosti Northland Capital Markets vydal ve čtvrtek pozitivní zprávu o společnosti AMD, v níž uvedl, že společnost má díky svému konkurenčnímu postavení na trhu serverů dobrou pozici pro relativně dobrý rok 2023.

Obavy ze zpomalení růstu v nejbližší době dávají investorům skvělou příležitost k nákupu. Akcie AMD se nyní obchodují za atraktivní ocenění 16,7násobku odhadů letošních zisků. To je velký diskont ve srovnání s úrovní, na které se akcie nacházely před rokem, kdy investoři přemýšleli o dlouhodobých vyhlídkách společnosti namísto obav z krátkodobého ekonomického vývoje.

Tento článek představuje pouze názor autora. Nejedná se o investiční radu ani doporučení.

Zdroje: fool.com, Unsplash.com

Nejnovější články