Tesla po modernizaci šanghajské továrny prodala v září rekordní počet vozů vyrobených v Číně

Tesla v září prodala ve velkoobchodním prodeji 83 135 vozů vyrobených v Číně, čímž překonala svůj rekord měsíčního prodeje v Číně.

Tesla v září prodala ve velkoobchodním prodeji 83 135 vozů vyrobených v Číně, čímž překonala svůj rekord měsíčního prodeje v Číně, uvedla v neděli Čínská asociace osobních automobilů.

Podle údajů CPCA toto číslo představuje 8% nárůst oproti srpnu a překonalo více než 5% meziměsíční nárůst veškerého velkoobchodního prodeje elektromobilů v Číně.

Jedná se o nový rekord šanghajské továrny Tesla od zahájení výroby v prosinci 2019 a překonání předchozího prodejního rekordu 78 906 kusů z června, protože americká automobilka pokračuje v investicích do výroby v Číně.

Globálně Tesla minulý týden uvedla, že ve třetím čtvrtletí dodala 343 830 elektromobilů, což je pro nejhodnotnějšího výrobce automobilů na světě rekord, ale méně než v průměru očekávali analytici (359 162 kusů), podle společnosti Refinitiv.

Tesla urychlila dodávky do Číny poté, co v červenci pozastavila většinu výroby v šanghajské továrně kvůli modernizaci, jejímž cílem bylo zvýšit týdenní produkci továrny na přibližně 22 000 kusů oproti úrovni přibližně 17 000 kusů v červnu, uvedla již dříve agentura Reuters.

Továrna, která vyrábí vozy Model 3 a Model Y, byla po výluce COVID znovu otevřena 19. dubna, ale plnou výrobu obnovila až v polovině června.

Výroba se zrychlila i přes vlny veder a omezení ze strany COVID, které zasáhly její dodavatele v jihozápadní oblasti země.

Čínská společnost BYD nadále vedla na domácím trhu s elektromobily, když v září prodala 200 973 velkoobchodních kusů, což je téměř 15% nárůst oproti srpnu, protože podle CPCA vyšší ceny ropy a vládní dotace nadále povzbuzují více spotřebitelů k volbě elektromobilů.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články