Budoucností interiérů BMW je masivní dotyková obrazovka, která pozná, kdo s ní mluví!

Světově známá automobilka BMW se svým připravovaným systémem iDrive 8 brzy připojí k modelu aut Lucid Air a novému Cadillac Escalade a nabídne zákazníkům obří zakřivený displej.

Obrázek: freepik.com

Nový systém iDrive, který bude debutovat na plně elektrickém SUV BMW iX, bude podle tiskové zprávy zjevně upřednostňovat hlasové a dialogové ovládání v kombinaci s dotykovým displejem.

Společnost BMW říká, že máme o palubním systému přemýšlet jako o osobním asistentovi. Zákazníci mají stále možnost pojmenovat svého BMW Inteligentního Osobního Asistenta a společnost řekla, že v novém systému iDrive, byl asistent vylepšen, aby vypadal vizuálně lépe a zahrnoval něco jako „tvář“ s jasně viditelným ohniskem a identifikovatelnými stavy činnosti.

Systém dokonce pozná, kdo s ním mluví. Pokud řidič něco chce, inteligentní asistent požadovanou věc zobrazí na obrazovce blíže k řidiči. Pokud na asistenta mluví cestující z místa spolujezdce obraz se objeví blíže k cestujícímu.

Interiér nového modelu iX EV, kde bude nový systém iDrive debutovat, byl navržen tak, aby byl velmi minimalistický. Útlý, zakřivený displej obsahuje 200-ppi, 12,3palcový informační displej pro řidiče a 14,9palcový středový displej. I když je displej natočený více k řidiči než ke spolujezdci, firma BMW tvrdí, že spolujezdec stále bez problému vidí a snadno používá displej.

Interiér iX má polovinu tlačítek a vypínačů, které mají současná BMW, nicméně společnost BMW tvrdí, že ovládací prvky pro základní funkce jsou stále tam, kde byste je očekávali.

BMW už pár let zařazuje krystalové měniče do svých středových konzolí, ale centrální ovladač iDrive má nyní chytré provedení se skleněným efektem. V kombinaci s obložením dřeva je celý design a celkový vzhled velmi pěkný.

Původní systém iDrive byl představen v roce 2001 řady 7 – v době, kdy bylo v módě mít předponu „i” připojenou k jakémukoliv druhu techniky. Jeho dřívější iterace zahrnovaly barevnou obrazovku a otočný přepínač nabídky. Vývoj této myšlenky můžete jasně vidět v iDrive 8.

Model iX se má začít vyrábět ještě letos. Dodávky se mají uskutečnit v roce 2022.

Zdroj: businessinsider.com, freepik.com

Nejnovější články