Autor: Petr Jůn

Prodej nositelných zařízení Apple rostl o prázdninách zběsilým tempem

Sluchátka AirPods od společnosti Apple zažila další úspěšnou prázdninovou sezónu.

Sluchátka AirPods od společnosti Apple zažila další úspěšnou prázdninovou sezónu.

Podle víkendové zprávy předního analytika společnosti Apple Ming-Chi Kuo ze společnosti TFI Asset Management Limited se během prázdninového čtvrtletí 2021 prodalo 27 milionů párů nejnovější verze sluchátek AirPods, celkem 90 milionů kusů. Tyto prodeje budou znamenat 20% meziroční růst tržeb společnosti Apple v oblasti nositelných zařízení, uvedl Kuo.

Kuoova zpráva přichází před rokem, který by měl být pro podnikání společnosti Apple v oblasti nositelné elektroniky velký. Kromě nové verze sluchátek AirPods Pro, která budou podle Kuoa uvedena na trh na podzim letošního roku, se očekává, že Apple představí dlouho očekávanou náhlavní soupravu pro rozšířenou realitu. I když je iPhone stále nejdůležitějším a nejziskovějším produktem Applu, společnost kolem něj vybudovala populární hardwarový ekosystém příslušenství.

Společnost Apple nevyčleňuje své příjmy z nositelné elektroniky, ale tvoří významnou část položky "Ostatní produkty", která zahrnuje další příslušenství, jako jsou pouzdra pro iPhone a nabíjecí kabely. V prázdninovém čtvrtletí roku 2020 společnost Apple zaúčtovala tržby z položky Ostatní produkty ve výši téměř 13 miliard USD. Bude to číslo, které bude třeba sledovat, až Apple v příštích týdnech oznámí výsledky za poslední čtvrtletí.

Společnost Apple loni na podzim vydala novou verzi "obyčejných" sluchátek AirPods, která nabízí mnoho stejných funkcí jako model Pro, s výjimkou potlačení hluku. Na výběr jsou nyní čtyři modely AirPods, jejichž cena se pohybuje od 129 do 549 dolarů.

Kuo uvedl, že další verze sluchátek AirPods Pro, která přijde na podzim, bude obsahovat nový design, pouzdro, které dokáže pípnout, pokud je ztratíte, a lepší zvuk pro streamování hudby. Očekává, že Apple letos prodá až 20 milionů kusů nového modelu AirPods Pro.

Pokud jde o další nositelná zařízení, agentura Bloomberg o víkendu uvedla, že náhlavní souprava Apple AR by mohla být představena již letos na jaře a na trh by mohla být uvedena koncem roku. Mezitím Meta, mateřská společnost Facebooku, plánuje letos vydat pokročilejší verzi své náhlavní soupravy pro virtuální realitu. Agentura Bloomberg rovněž uvedla, že letos bude uvedena nová verze hodinek Apple Watch, včetně "odolnějšího" modelu.

Zdroj: cnbc.com, Unsplash

Nejnovější články