Autor: Adam Spáčil

Rusko od 14. března zakáže Instagram

Ruská komunikační agentura Roskomnadzor oznámila, že od 14. března zakáže v zemi Instagram, jak uvádí na svých webových stránkách.

Ruská komunikační agentura Roskomnadzor oznámila, že od 14. března zakáže v zemi Instagram, jak uvádí na svých webových stránkách.

V pátečním prohlášení se uvádí: "Roskomnadzor se rozhodl dokončit proceduru omezení přístupu k Instagramu 14. března v 00:00 a poskytnout uživatelům dalších 48 hodin přechodného období."

Rozhodnutí přichází týden poté, co Rusko zablokovalo přístup na Facebook, což podle komunikační agentury bylo důsledkem "bezprecedentního rozhodnutí společnosti Meta, která umožnila zveřejňování informací obsahujících výzvy k násilí vůči ruským občanům".

Společnost Meta bezprostředně nereagovala na žádost o komentář.

Adam Mosseri, šéf Instagramu, v pátek na Twitteru napsal, že 80 milionů Rusů bude odříznuto od sebe navzájem a "od zbytku světa".

Isobel Asher Hamiltonová z Insideru v pátek informovala, že ruská generální prokuratura požádala, aby byla Meta označena za "extremistickou organizaci" podle ruských zákonů.

Následovaly zprávy, že Meta vytvořila výjimky ve svých pravidlech pro nenávistné projevy, které dočasně umožňují uživatelům Facebooku a Instagramu vyzývat k smrti prezidenta Putina a k násilí proti ruským vojákům.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články