Autor: Adam Spáčil

Společnost Meta spouští obchod s avatary, kde si uživatelé mohou pro své virtuální já koupit značkové zboží, například Balenciaga, Prada a Thom Browne

Společnost Meta spouští obchod s avatary, kde mohou uživatelé oblékat své avatary do značkových nití.

Společnost Meta spouští obchod s avatary, kde mohou uživatelé oblékat své avatary do značkových nití.

Generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg v pátek oznámil, že zákazníci budou moci nakupovat oblečení od špičkových módních značek, jako jsou Balenciaga, Prada a Thom Browne.

Položky se budou pohybovat od 2,99 do 8,99 USD. Obchod také nabízí stovky oblečení zdarma. Přizpůsobitelné avatary mají sloužit jako vizuální reprezentace uživatele na jeho účtech na sociálních sítích.

Zuckerberg se připojil k Evě Chenové, viceprezidentce pro partnerství v oblasti módy ve společnosti Instagram, a diskutoval s ní o tom, proč by avataři v metaverzu měli odrážet uživatele za obrazovkami.

Miliardář uvedl, že tržiště umožní tvůrcům navrhovat a prodávat oblečení. "Obrovskou část toho, jak se lidé vyjadřují, tvoří to, co nosí," řekl během akce Instagram Live.

Avatar na Instagramu vytvoříte tak, že klepnete na svůj profilový obrázek, přejdete na možnost upravit profil a v horní části přejdete na možnost "vytvořit avatar".

Generální ředitel společnosti Balenciaga Cédric Charbit v tiskové zprávě uvedl, že toto partnerství by mohlo vytvořit nová teritoria na trhu s luxusním zbožím. "Když Meta napsala na Twitter: "Hey @Balenciaga, what's the dress code in the metaverse?", okamžitě nás to zaujalo," řekl Charbit.

Obchod Meta Avatars Store bude v příštích několika týdnech spuštěn v USA, Kanadě, Thajsku a Mexiku na Instagramu, Facebooku a Messengeru.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články