Bitcoin klesl dolů až k hranici 60 000 USD

Bitcoin a další kryptoměny v úterý prudce klesly a ustoupily z téměř rekordních maxim. Nejhodnotnější digitální mince na světě klesla během pozdního ranního obchodování v Singapuru na 60 000 USD.

Bitcoin a další kryptoměny v úterý prudce klesly a ustoupily z téměř rekordních maxim.

Nejhodnotnější digitální mince na světě klesla během pozdního ranního obchodování v Singapuru na 60 000 USD.Některé z těchto ztrát se podařilo získat zpět a v 9:26 londýnského času (4:26 ET) se obchodoval Bitcoin za cenu kolem 60 542 USD. Je to o 5 % méně než před 24 hodinami, tyto údaje uvádí  Coin Metrics. Etherum mezitím kleslo o 6 % na 4 229 USD. Impuls tohoto cenového pohybu není zcela jasný.

Začátkem tohoto roku Čína zasáhla proti těžbě bitcoinů, což ve finále vedlo k exodu těžařů. Těžba je energeticky velmi náročný proces, vytváří nové coiny a udržuje záznam všech transakcí stávajících digitálních tokenů.

Peking je právě velmi znepokojen množstvím energie spotřebované těžbou. Těžba „způsobuje velkou spotřebu energie a tím uhlíkové emise. Nemá to žádný aktivní dopad na vedení průmyslového rozvoje nebo vědeckého pokroku,“ řekla v úterý mluvčí NDRC (Národní rozvojová a reformní komise Čínské lidové republiky) Meng Wei.

„Regulace aktivit související s těžbou kryptoměn má význam pro optimalizaci naší průmyslové struktury, úsporu energie a snížení emisí, dosažení cílů v oblasti emisí uhlíku a neutrality.“ Prohlásil Čínský prezident Si Ťin-pching s tím, že Čína chce dosáhnout uhlíkové neutrality do konce roku 2060.

NDRC uvedla, že se zaměří na státní společnosti zapojené do těžby kryptoměn.  Uvedla také, že zvažuje zavedení „represivních cen elektřiny“ proti těm, kteří se účastní těžby kryptoměn, ale platí cenu elektřiny pro domácnosti.

Čínské úřady se od začátku tohoto roku velmi intenzivně zaměřují na ukončení těžby bitcoinů.

Negativní komentáře čínských úřadů související s kryptoměnami často vedly k výprodeji digitálních coinů i v minulosti.

Ústup cen kryptoměn také určitě přichází, protože mnoho z těchto měn v listopadu dosáhlo historických maxim.

Bitcoin dosáhl rekordního maxima 68 990,90 USD 10. listopadu a Ethereum dosáhlo svého maxima o den později  11. listopadu.

„Myslím, že po 7 týdnech nárůstu ze 40 000 na 69 000 jsme svědky zdravého poklesu, což je normální v rostoucím trendu,“ vyjádřil se k poklesu Vijay Ayyar, šéf asijsko-pacifické kryptoměnové burzy Luno.

Zdroje: cnbc.com;  cryptonews.com; unsplash 

Nejnovější články