Autor: Adam Spáčil

Apple údajně testuje iPhony, které by vyměnily porty lightning za běžnější USB-C

Podle páteční zprávy agentury Bloomberg společnost Apple testuje iPhone, který by zrušil jednu z nejunikátnějších funkcí zařízení: port lightning.

Podle páteční zprávy agentury Bloomberg společnost Apple testuje iPhone, který by zrušil jednu z nejunikátnějších funkcí zařízení: port lightning.

Agentura Bloomberg citovala lidi, kteří "si nepřáli být jmenováni, protože jde o soukromou záležitost".

Testované iPhony by místo toho měly mít USB-C podle článku.

Porty USB-C "se nyní nacházejí na všech možných zařízeních, od jednoduchých externích pevných disků až po špičkové notebooky a nejnovější chytré telefony", uvádí vysvětlení serveru PCMag.

Telefony iPhone jsou už dlouho známé tím, že mají speciální konektory. Jak poznamenává agentura Bloomberg, přístroj vyměnil porty již dvakrát.

Iniciativa USB-C přichází v době, kdy se Evropská unie blíží k prosazení USB-C jako téměř univerzálního portu, proti čemuž se podle MacRumors vyslovil Apple.

Návrh EU by byl v porovnání s ostatními společnostmi obzvláště tvrdý i pro Apple, ale jeho cílem je omezit uhlíkovou stopu a usnadnit život spotřebitelům, jak již dříve informoval server Insider.

V posledních dnech se objevily spekulace, že dny blesku jsou sečteny, od analytika Ming-Chi Kuo, podle The Verge.

"Očekává se, že se stávající dodavatelé ekosystému společnosti Apple, kteří jsou spojeni s USB-C (např. řadič IC, konektor), v příštích 1-2 letech dostanou do centra pozornosti trhu, a to díky obrovským objednávkám z iPhonů a přijetí portů USB-C v příslušenství," napsal Kuo na Twitteru.

Rozhodně existuje důkaz, že veřejnost má o iPhone s rozšířenějším portem zájem.

Student inženýrství vytvořil první známý iPhone s portem USB-C a jeho aukční cena v jednu chvíli dosáhla 85 000 dolarů, jak již dříve informoval Insider.

Jeho konečná prodejní cena byla 86 001 dolarů, uvedl The Verge.

Společnost Apple na žádost o komentář nereagovala. Nevyjádřila se ani Evropská unie.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články