iPhone brzy umožní upravovat a rušit odesílání iMessages

Apple dostane editační tlačítko dříve než Twitter. Nadcházející aktualizace softwaru pro iPhone, iOS 16, bude obsahovat možnosti úprav a zrušení odesílání textů v iMessage.

Apple dostane editační tlačítko dříve než Twitter.

Nadcházející aktualizace softwaru pro iPhone, iOS 16, bude obsahovat možnosti úprav a zrušení odesílání textů v iMessage. K dispozici bude také možnost označit vlákna jako nepřečtená, abyste se k nim mohli později vrátit, uvedla společnost Apple na své pondělní výroční vývojářské konferenci.

Tyto možnosti budou k dispozici 30 dní po odeslání, uvedl Apple.

MacRumors v březnu 2020 poprvé informoval, že Apple skutečně pracuje na způsobu, jak umožnit mazání iMessages. Zpráva uváděla, že v případě smazání zprávy bude informován jak odesílatel, tak příjemce zprávy.

Editace a mazání jsou již dlouho funkcemi jiných služeb pro zasílání zpráv, včetně aplikace WhatsApp.

Společnost Google již dlouho nabízí podobné nastavení, které uživatelům umožňuje po dobu několika sekund po odeslání e-mailů jejich odeslání zrušit.

Uživatelé Twitteru dlouho požadovali tlačítko pro úpravy a tato funkce se v průběhu let stala jakýmsi interním vtipem. V dubnu společnost napsala na Twitteru "Pracujeme na tlačítku pro úpravy" jako aprílový žert. Později společnost uvedla, že funkce bude pravděpodobně poprvé debutovat v její placené předplacené službě za několik měsíců.

Společnost Apple neuvedla, kdy bude nová aktualizace iOS uvedena na trh.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články