Ray Dalio se vzdává kontroly nad společností Bridgewater a odstupuje z pozice spoluředitele

Foto: Unsplash

Ray Dalio se vzdává kontroly nad společností Bridgewater a odstupuje z pozice spoluředitele

Ray Dalio se konečně vzdal kontroly nad společností Bridgewater Associates, čímž se naplnily plány na nástupnictví, které se připravovaly 12 let.

V rozhovoru pro agenturu Bloomberg spoluředitel Nir Bar Dea prozradil, že Dalio se 30. září vzdal svých hlasovacích práv a odstoupil z funkce jednoho ze tří spoluředitelů pro investice. Ponechá si menšinový podíl, ponechá si místo v představenstvu, převezme titul zakladatele a mentora CIO a bude nadále radit zbývajícím spoluředitelům Bobu Princovi a Gregu Jensenovi.

"Ray už nemá poslední slovo," řekl Bar Dea.

Dalio poprvé inicioval plány na odchod z Bridgewateru - který je největším hedgeovým fondem na světě - již v roce 2010, ale měl potíže s nalezením nástupců, kteří by mu vyhovovali. Domníval se, že odchod bude trvat dva roky.

V průběhu deseti let, které následovaly po jeho původním plánu nástupnictví, se však v roli jediného nebo spoluředitele vystřídalo sedm různých lidí.

V posledních letech Dalio učinil klíčové kroky ke svému cíli a v roce 2017 odstoupil z role generálního ředitele a na konci roku 2021 z role předsedy představenstva.

Dalio začal svou kariéru jako obchodník s komoditami a makléř, než v roce 1975 založil v New Yorku společnost Bridgewater.

V současné době je mu 73 let a přenechává aktiva ve výši 150 miliard dolarů, která spravuje, nové generaci funkcionářů připravených doplnit jeho odkaz.

"Nechtěl jsem se držet, dokud nezemřu," řekl agentuře Bloomberg.

>

Zdroje: markets.businessinsider.com, Unsplash

Podobné články