Autor: Adam Spáčil

Twitter zakázal více než 100 účtů používajících hashtag #IStandWithPutin za porušení podmínek platformy

Twitter zakázal více než 100 účtů, které používaly hashtag #IStandWithPutin v rozporu s "manipulačními a spamovými pravidly" této platformy sociálních médií, uvedla NBC.

Twitter zakázal více než 100 účtů, které používaly hashtag #IStandWithPutin v rozporu s "manipulačními a spamovými pravidly" této platformy sociálních médií, uvedla NBC.

Podle NBC Twitter odstranil účty za účast na "koordinovaném neautentickém chování" poté, co se několik tweetů záhadně rozšířilo, přestože pocházely z účtů s relativně malým počtem sledujících.

Společnost v pátečním prohlášení sdělila NBC, že účty používající tento hashtag prošetřuje.

Tweety poprvé identifikoval Owen Jones, odborný asistent blízkovýchodních studií a digitálních humanitních věd na Hamad Bin Khalifa University v Kataru, který pro NBC uvedl, že si všiml "spousty účtů, které vykazují neautentickou aktivitu a astroturfing".

"Nejsou to roboti. Je mnohem těžší je zkontrolovat," řekl Jones televizi NBC. "Představte si nastavení call centra. Představte si, kolik škody můžete napáchat."

Zákaz Twitteru je součástí většího úsilí technologických společností potlačit šíření dezinformací v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu.

Minulý týden začal Twitter přidávat varovné nápisy k tweetům s obsahem z ruských státem financovaných mediálních kanálů, zatímco platformy jako Facebook a YouTube stáhly všechny reklamy v zemi a zablokovaly ruské reklamy po celém světě.

"Vzhledem k obtížím, které v současné době působí v Rusku, budou reklamy cílené na lidi v Rusku pozastaveny a inzerenti v Rusku již nebudou moci vytvářet ani spouštět reklamy kdekoli na světě, včetně Ruska," uvedl v pátek Facebook.

Ve čtvrtek se podle státních médií objevily zprávy, že Twitter byl v Rusku zablokován nebo omezen, stejně jako další západní mediální stránky, jako je Facebook.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články