Autor: Filip Kejval

6 měst po celém světě, kde můžete žít za 1000 dolarů měsíčně nebo méně

Jelikož světem zmítá krize životních nákladů, mnoho lidí může uvažovat o přestěhování do levnějších částí světa.

Jelikož světem zmítá krize životních nákladů, mnoho lidí může uvažovat o přestěhování do levnějších částí světa.

Seznam šesti měst vznikl na základě údajů ze srovnávacího webu Numbeo, který poskytuje crowdsourcovaný přehled životních nákladů ve velkých městech po celém světě.

Stránka uvádí odhadované měsíční náklady na bydlení pro jednu osobu v každém městě a vypočítává také dvě ceny bytů s jednou ložnicí - jednu pro ty v centru města a druhou pro ty na okraji.

Má také samostatný index měřící kvalitu života, který vychází ze vzorce zohledňujícího řadu dalších ukazatelů - mezi ně patří kupní síla, životní náklady, znečištění, zdravotní péče, bezpečnost, klima, doba dojíždění a poměr ceny domu k příjmu, uvádí web.

Buenos Aires, Argentina

Buenos Aires, hlavní město Argentiny, nabízí neuvěřitelné jídlo, rušný noční život a nespočet kulturních zážitků.

A je to také jedno z nejlevnějších míst na seznamu - byt v centru města s náklady na bydlení přijde na zhruba 730 dolarů měsíčně.

Santiago, Chile

Santiago nabízí neuvěřitelná panoramata, kosmopolitní kulturu a relativně levné životní náklady, takže není divu, že v hlavním městě žije asi 35 % obyvatel země.

Je také plné muzeí a má dvě ze tří nejlepších latinskoamerických univerzit.

V Santiagu stačí 1 000 dolarů na to, abyste si zajistili byt poblíž centra a pokryli své životní náklady, říká Numbeo.

Sofia, Bulharsko

Bulharsko je známé jako místo, kde se pořádají večírky, ale země toho může nabídnout mnohem víc - krásné katedrály a kostely, dramatické hornaté okolí a rozsáhlou historii.

Numbeo uvedl, že kvalita života v hlavním městě Bulharska je srovnatelná s Paříží, ale životní náklady jsou v Sofii mnohem levnější - na ubytování a životní náklady vám postačí 1 000 dolarů měsíčně.

Bursa, Turecko

Bursa je čtvrtým největším tureckým městem a často se o ní mluví jako o "zelené Burse" s odkazem na četné parky a zahrady.

Město je díky mnoha sirným pramenům v okolí města a známému pohoří Uludağ skvělým místem pro milovníky přírody.

Byt v blízkosti centra města a náklady na bydlení by vás vyšly asi na 650 dolarů měsíčně.

Monterrey, Mexiko

Toto krásné město s něco málo přes 1 milionem obyvatel poráží v indexu kvality života Numbeo Paříž a Milán.

Získalo si pověst nejpokrokovějšího města na severu Mexika a je také významným průmyslovým centrem.

Byt s jednou ložnicí mimo centrum města a náklady na bydlení by vás vyšly na zhruba 900 dolarů měsíčně. Pokud byste chtěli byt v centru, vyšel by vás včetně životních nákladů na necelých 1 100 dolarů měsíčně.

Kapské Město, Jihoafrická republika

Kapské Město je se svými jiskřivě modrými vodami, skvělým počasím a ikonickou Stolovou horou tyčící se nad městem opravdu velkolepé místo.

Tady můžete získat byt s jednou ložnicí mimo centrum a pokrýt životní náklady za 1 000 dolarů měsíčně, uvedl Numbeo. Ti, kteří chtějí být v centru města, budou potřebovat na nájem a náklady na bydlení zhruba 1250 dolarů měsíčně.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články