Asijsko-pacifický trh byl ve čtvrtek přes noc v červených číslech

Asijsko-pacifický obchodní trh byl ve čtvrtek přes noc v červených číslech. Globální trh špatně reaguje na středeční náznak Federálního rezervního systému, že by mohl brzy poprvé po více než třech letech zvýšit úrokové sazby.

Cena akcií SoftBank ve čtvrtek klesla o celých 9 %. Investoři si hromadně nechávali vyplácet své pozice.

Konglomerát, který investoval miliardy do technologických firem po celém světě, zaznamenal na tokijské burze pokles ceny akcií až o 9,8 % na 4 652 japonských jenů (40,39 USD), což je největší pokles od března 2020.

Kolaps měl souvislost i s neúspěšným obchodováním s největší investicí SoftBank, Alibaba. Alibaba zaznamenala pokles ceny na hongkonském akciovém trhu akcií o více než 7 % .  SoftBank možná navíc nebude schopna prodat britskou čipovou společnost Arm společnosti Nvidia za 40 miliard dolarů a to kvůli řadě probíhajících regulačních sond.

Společnost Sony se sídlem v Tokiu zaznamenala pokles ceny akcií až o 8 %, přestože měla předvídatelnější příjmy a toky příjmů než SoftBank. Sony předpovídá rekordní rok, co se týče zisku.

Když to vezmeme obecně, tak asijsko-pacifické trhy byly ve čtvrtek přes noc v červených číslech. Japonský Nikkei 225 klesl o 3,3 %, Topix klesl o 2,3 %.  V Jižní Koreji klesl Kospi o 3,13 % a v Hongkongu index Hang Seng a index Hang Seng Tech klesly o 2,56 % a 4,61 %.  Co se týká čínských  pevninských akcií, tak ty také klesly.

Globální trh špatně reaguje na středeční náznak Federálního rezervního systému, že by mohl brzy poprvé po více než třech letech zvýšit úrokové sazby.

Americké akcie zpočátku posílily, dokonce i po zprávách Fedu, ale přes noc se to změnilo.  Futures na americké akcie ve čtvrtek ráno klesly.

 

Zdroje: cnbc.com; freepik

Nejnovější články