Čínská státem podporovaná blockchainová společnost se chystá spustit svůj první velký mezinárodní projekt

Čínská blockchainová společnost podporovaná státem plánuje svou první velkou mezinárodní expanzi, uvedl její generální ředitel v rozhovoru pro CNBC, protože Peking tuto technologii nadále považuje za svou klíčovou prioritu.

Čínská blockchainová společnost podporovaná státem plánuje svou první velkou mezinárodní expanzi, uvedl její generální ředitel v rozhovoru pro CNBC, protože Peking tuto technologii nadále považuje za svou klíčovou prioritu.

Blockchain-based Service Network (BSN) se označuje za "one-stop shop" pro nasazení blockchainových aplikací v cloudu, což je proces, který by jinak mohl být nákladný a časově náročný. Jejím cílem je propojit různé blockchainy a pomoci tak podnikům při zavádění této technologie.

Jedním ze zakládajících členů společnosti BSN je začínající firma Red Date Technology se sídlem v Hongkongu. Generální ředitel společnosti Yifan He řekl CNBC, že BSN plánuje v srpnu spustit projekt nazvaný BSN Spartan Network v zahraničí.

Blockchain se stal známým díky kryptoměně bitcoin, ale jeho definice se od té doby rozšířila. Odkazuje na systém sdílených účetních knih aktivit, které mohou být veřejné a dostupné všem, nebo soukromé, kde je mohou používat a upravovat pouze někteří účastníci. Bitcoin je příkladem veřejného blockchainu.

Blockchainové sítě BSN však nepracují s žádnými kryptoměnami, protože Čína digitální mince potlačila.

Zastánci technologie blockchain tvrdí, že může snížit náklady a zvýšit rychlost některých obchodních procesů. Čínský prezident Si Ťin-pching tuto technologii osobně podpořil a povýšil ji na národní prioritu.

Mezinárodní plán bude pro společnost BSN velkým impulsem.

Síť Spartan bude nakonec tvořit půl tuctu veřejných blockchainů, které nebudou pracovat s kryptoměnami. Jedním z nich bude nekryptografická verze blockchainu Ethereum, až bude projekt v srpnu spuštěn.

Blockchainové transakce obvykle stojí peníze. Řekl však, že poplatek bude hrazen v amerických dolarech, nikoli v příbuzné kryptoměně Ethereum zvané ether.

"Účelem je snížit náklady na používání veřejných řetězců na minimum, aby tradiční systémy IT [informační technologie] a obchodní systémy mohly používat veřejné řetězce jako součást svých systémů," řekl.

"Proto spolupracujeme s ostatními významnými veřejnými řetězci, abychom je přesvědčili, že hlavním proudem jsou nekryptografické veřejné řetězce."

Generální ředitel Red Date Technology přiznal, že to, že kryptoměny nejsou součástí nabídky produktů společnosti, je výzva. Uvedl, že BSN Spartan Network bude "obtížné prosadit v prvním nebo druhém roce, protože většina lidí v odvětví blockchainu rozumí pouze kryptoměnám".

Společnost BSN bude pravděpodobně čelit kontrole v zahraničí kvůli svým vazbám na čínskou vládu. Společnost je podporována Státním informačním centrem (SIC), které spadá pod mocnou čínskou Národní komisi pro rozvoj a reformy (NDRC). Za projektem stojí také státní telekomunikační společnost China Mobile.

Uvedl, že čínské zázemí společnosti BSN je při její mezinárodní expanzi "velkou výzvou".

"To je důvod, proč, když jsme spuštění v srpnu budeme open source okamžitě a pracujeme s mnoha západních společností," Řekl.

"Lidé budou říkat, že BSN je z Číny, že je nebezpečná. Dovolte mi zdůraznit, že BSN Spartan bude mít otevřený zdrojový kód... z naší strany nebudeme mít k ničemu přístup."

Uvedl také, že uživatelé budou moci zkontrolovat kód projektu, aby se ujistili, že do něj čínská vláda nemá zadní vrátka.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články