Zkrachovalý poskytovatel kryptografických půjček Celsius umožní některým zákazníkům výběry a potenciálně vrátí 210 milionů dolarů uživatelům, kteří byli během letního výprodeje zablokováni

Kryptoúvěrová společnost Celsius Network umožní výběr peněz od některých svých zákazníků a potenciálně tak vrátí 210 milionů dolarů uživatelům, kteří byli v létě zablokováni na svých účtech.

Kryptoúvěrová společnost Celsius Network umožní výběr peněz od některých svých zákazníků a potenciálně tak vrátí 210 milionů dolarů uživatelům.

Celsius v červnu pozastavil výběry od zákazníků s tím, že byl zasažen masivním výprodejem kryptoměn. Později se pokusila výběry obnovit získáním peněz prostřednictvím tokenu s vysokým výnosem, ale nakonec v červenci vyhlásila bankrot.

V novém soudním podání se však uvádí, že věřitel znovu otevře výběry pro zákazníky, kteří mají depozitní a zadržovací účty, uvedl CoinDesk s tím, že na těchto účtech má uloženo asi 58 300 uživatelů přes 210 milionů dolarů.

To přišlo den poté, co 64 zákazníků s úschovnými účty podalo proti poskytovateli krypto půjček petici, v níž požadovali, aby jim byly jejich prostředky vráceny, a dodali, že Celsius měl možnost tak učinit, ale po celé měsíce se tomu vyhýbal.

"Pokračující odmítání dlužníků vyhovět výběru všech uschovávaných aktiv způsobilo jejich uživatelům obrovské potíže, jak je uvedeno ve stovkách dopisů podaných do spisu a na slyšeních," uvádí se v petici, která odkazuje na dopisy zaslané zákazníky společnosti Celsius jižnímu okresu New York. Mnozí z nich vyjadřovali hněv nad tím, že jim byly zablokovány účty, a prosili, aby dostali své vklady zpět.

Celsius v době vyhlášení bankrotu dlužil 4,7 miliardy dolarů. Podle soudních spisů Celsius uvedl, že celková hodnota jeho aktiv měla v době vyhlášení bankrotu hodnotu pouze asi 4,3 miliardy dolarů, což je asi o 17 miliard dolarů méně, než kolik uvedl v březnu letošního roku.

Zdroje: markets.businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články