Americké akcie vyskočily, protože krypto a další riziková aktiva se po masivním výkyvu zotavila

Americké akcie v pátek vzrostly, i když hlavní indexy zůstaly na cestě ke ztrátovému týdnu.

Americké akcie v pátek vzrostly, i když hlavní indexy zůstaly na cestě ke ztrátovému týdnu. Páteční obrat přišel po šesti poklesech indexu Dow Jones Industrial Average v řadě a brutálním výprodeji kryptoměn spojeném s kolapsem stablecoinu Terra.

Kryptoměny se po propadu trhu v tomto týdnu odrazily ode dna, ačkoli bitcoin je stále na cestě k nejdelší sérii týdenních ztrát v historii.

Pokračující propad na celém trhu smazal většinu pandemických zisků, zejména na technologickém Nasdaqu.

Vzhledem k tomu, že Terra se stále rozplývá, společnost Terraform Labs zcela vypnula síť kryptografického projektu poté, co se jí nepodařilo zastavit 99% pokles.

Ministryně financí Janet Yellenová uvedla, že rizika spojená se stablecoiny "velmi rychle rostou", ale zatím nepředstavují skutečnou hrozbu pro finanční stabilitu.

Akcie Twitteru se v pátek brzy ráno propadly o 25 % poté, co Elon Musk na Twitteru oznámil, že jeho nabídka na převzetí v hodnotě 44 miliard dolarů je pozastavena, protože čeká na další podrobnosti o falešných účtech na sociální platformě.

Současně společnost Berkshire Hathaway Warrena Buffetta zvýšila svou sázku na Occidental Petroleum na přibližně 7,5 miliardy dolarů a nakoupila další akcie této energetické společnosti za 52 milionů dolarů.

Mezitím se ruský vývoz nafty snížil, protože válka na Ukrajině zvyšuje tlak na toto klíčové průmyslové palivo po celém světě. Podle údajů AAA dosáhly ceny nafty v USA v pátek rekordní výše 5,56 USD za galon.

Ropa vzrostla o 2,79 % na 108,98 USD za barel. Mezinárodní referenční cena ropy Brent vzrostla o 2,49 % na 110,13 USD za barel.

Zlato kleslo o 1,07 % na 1 804,20 za unci. Desetiletý výnos se zvýšil o 0,98 bazického bodu na 2,915 %.

Bitcoin vzrostl o 6,82 % na 30 481,95 USD.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články