Čínské akcie vypadají levně. Manažer fondu vysvětluje, proč sází na Alibabu

Investoři mohou být z čínských akcií i přes masivní poklesy, které je učinily atraktivními, stále nervózní, ale portfolio manažer Sid Choraria ujišťuje, že technologický titán Alibaba není "hodnotovou pastí".

Investoři mohou být z čínských akcií i přes masivní poklesy, které je učinily atraktivními, stále nervózní, ale portfolio manažer Sid Choraria ujišťuje, že technologický titán Alibaba není "hodnotovou pastí".

Pro zařazení Alibaby do této kategorie by investoři museli věřit, že růst tohoto giganta v oblasti elektronického obchodování bude jednociferný, uvedl Choraria ze společnosti SC Asia.

Hodnotová past je akcie, která se jeví jako levná kvůli nízkému ocenění podle ukazatelů, jako je poměr ceny k zisku, který porovnává aktuální cenu akcie se ziskem na akcii. Tyto akcie s nízkou cenou se však mohou stát "pastí" pro investory, pokud společnost trápí finanční nestabilita nebo pomalý růst.

Choraria uvedl, že růst společnosti Alibaba je zdravý a v oblasti elektronického obchodování a cloud computingu se pohybuje v dvouciferných číslech.

"Myslím tím, že divize cloud computingu je ... obchod s příjmy ve výši 11 miliard dolarů, u kterého očekávám, že za tři roky bude mít příjmy ve výši 25 miliard dolarů," řekl v nedávném rozhovoru v pořadu Street Signs Asia televize CNBC. "Digitalizace v Číně nezmizí - a to je významná součást vývoje."

"Pokud Alibaba generuje takovou hotovost, jakou [vydělává], není to na těchto úrovních past na hodnotu. Pokud je nyní ... pouze na nízkých jednociferných hodnotách, ukáže se, že je to hodnotová past," řekl.

Podle něj je Alibaba jednou z "méně než 10 společností na světě", které generují 15 miliard dolarů volného peněžního toku, tedy peněz, které má společnost k dispozici po zaplacení provozních nákladů a kapitálových výdajů.

Aby se růst oproti nedávné úrovni snížil o tolik, musela by ekonomika podle Chorarii výrazně zpomalit.

"Jako správce fondu sázím na Alibabu," řekl. "Líbí se mi šance Alibaby na příštích 5 až 10 let," nicméně poznamenal, že "nemá představu o krátkodobém výhledu".

Čínské technologické akcie se v uplynulém roce propadly v důsledku regulačních opatření v Číně a hrozícího rizika vyřazení čínských akcií z burzy v USA.

Technologický index Hang Seng se oproti předchozímu roku propadl přibližně o 40 %. Akcie Alibaba kótované v Hongkongu a USA se za stejné období propadly o téměř 49 %.

Podle Chorarii se ocenění "stalo příliš přesvědčivým", a proto čínské akcie letos výrazně překonávají Nasdaq. Dodal, že "se také potenciálně blížíme ke konci významných regulačních opatření" vůči čínským technologickým gigantům.

Za poslední tři měsíce vzrostl fond KraneShares CSI China Internet ETF přibližně o 43 %, zatímco Nasdaq ztratil přibližně 14 %.

Některé investiční banky také vyzývají investory, aby se vrátili k čínským akciím. Goldman nedávno jmenoval akcie, které jsou podle něj nyní atraktivně oceněny.

Čína začala znovu otevírat některá města, protože nejhorší vlna Covid nedávno opadla, a vláda zvyšuje fiskální investice.

V nedávné poznámce k čínským akciím Morgan Stanley uvedla, že investoři by měli "začít přidávat růstové expozice v poslední fázi medvědího trhu". Varovala však, že investoři musí sledovat přetrvávající nejistoty, "než se stanou přímo býčími" v případě čínských akcií.

K některým rizikům patří tlak na čínský trh s nemovitostními dluhopisy, který je sužován problémy firem s dodržováním lhůt pro splácení, a také nejistota spojená s americko-čínským sporem o audit. Čínské společnosti by mohly být potenciálně vyřazeny z amerických burz, pokud by americké regulační orgány nemohly kontrolovat audity společností tři roky po sobě. Obě země jednaly o možné dohodě, která by zabránila vyřazení z burzy.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články