Jay Wey, hvězda TikToku vydělává 120 000 dolarů ročně - i tak bydlí u svojí matky

Zatímco většina 31letých lidí žije sama anebo se chtějí alespoň odstěhovat pryč od svých rodičů, hvězda TikToku Jay Wey nemá s bydlením u maminky žádný problém a ani se nikam nechystá.

Zatímco většina 31letých lidí žije sama anebo se chtějí alespoň odstěhovat pryč od svých rodičů, hvězda TikToku Jay Wey nemá s bydlením u maminky žádný problém a ani se nikam nechystá.

Wey, který sice vyrostl v Kalifornii, se později přestěhoval na Tchaj-wanu, aby se zde mohl věnovat profesionální basketbalové kariéře a později i podnikání. Nyní opět žije ve svém dětském domově se svou matkou a manželkou a to přestože ve volném čase vydělává 120 000 dolarů pouhým natáčením videí pro TikTok.

Rozhodl se přestěhovat zpět ke své matce do severní Kalifornie, když společnost, kterou spoluzakládal, chtěla rozšířit své podnikání na trh v USA. Protože americké nájmy byly mimo jejich cenové rozpětí, Wey a spoluzakladatelé start-upu se rozhodli, že nejlepším řešením bude poslat Waye domů.

Výměnou za to, že žije se svou matkou, nemusí platit firma nájem. Veškeré Weyovy cesty a pojištění jsou hrazeny z jeho práce. A místo standardní výplaty dostává vlastní kapitál ve firmě.

"Jsme velmi požehnáni, že mě moje máma nechala bydlet u sebe tady bez nájmu. Je to skvělá hospodářka."

Jay a jeho manželka Sharon založili svůj kanál TikTok v létě 2020 a během několika měsíců dostávali nabídky na vytvoření reklam pro různé značky.

Wey si dobře uvědomuje, že nejen ve Spojených státech jsou dospělí, kteří stále žijí doma, někdy stigmatizováni a považováni za lenochy a povaleče. I tak je se svým rozhodnutím naprosto smířený.

"V asijské kultuře, zvláště když jste žili na Tchaj-wanu, je to normální žít se svými rodiči," říká Wey.  „Nezatěžujete je. Je to povinnosti se o ně postarat. Pokud se někdy přestěhuji do dalšího domu, stejně s sebou vezmu mámu.""

Neplatí nájem, protože dům přímo vlastní jeho matka, ale Wey na druhou stranu hradí všechny služby a potraviny pro domácnost.
 

Zdroje: cnbc.com; unsplash 

Nejnovější články