5 nejlepších investic Elona Muska

Titul nejbohatšího člověka světa se může v kterýkoli den změnit v závislosti na cenách firemních akcií, ale v poslední době tento titul držel Elon Musk. Musk, známý svými obchodními schopnostmi, komunikačním stylem a rolí technologického vizionáře, byl často oslavován jako génius.

Titul nejbohatšího člověka světa se může v kterýkoli den změnit v závislosti na cenách firemních akcií, ale v poslední době tento titul držel Elon Musk. Musk, známý svými obchodními schopnostmi, komunikačním stylem a rolí technologického vizionáře, byl často oslavován jako génius.

Musk je generálním ředitelem a spoluzakladatelem společnosti Tesla (TSLA), společnosti vyrábějící elektrická vozidla, a generálním ředitelem a hlavní designérem letecké společnosti SpaceX. Elon Musk generoval své bohatství především prostřednictvím společností, které založil, ale část jeho jmění pochází také z pasivních investic. Pokračujte ve čtení a zjistěte, které Muskovy investice patří mezi pět nejlepších.

5. The Boring Company

Musk založil společnost na výstavbu infrastruktury a tunelů známou jako The Boring Company na konci roku 2016. Společnost byla založena z důvodu rychlejší dopravy, protože provoz byl již extrémní. Cílem společnosti je snížit náklady na tunelování a zároveň zefektivnit výrobu.

V květnu 2019 schválila Las Vegas Convention and Visitors Authority návrh společnosti The Boring Company ve výši 48,6 milionů dolarů na vybudování podzemního tunelu nazvaného LVCC Loop, který povede pod Las Vegas Convention Center a bude obsahovat tři stanice a pěší tunel. Do února 2020 The Boring Company dokončila první ze dvou plánovaných tunelů.

4. Tesla Motors

Musk nebyl zakládajícím členem Tesly, ale vedl první kolo financování v roce 2004. V roce 2008 se Musk stal z člena představenstva Tesly jejím generálním ředitelem, i když stále působil jako generální ředitel SpaceX. 28. června 2010 Tesla zahájila svou primární veřejnou nabídku (IPO) na burze Nasdaq s kmenovými akciemi, které byly původně k dispozici veřejnosti za 17 USD za akcii. 7. prosince 2021 se akcie společnosti Tesla obchodovaly za více než 1 000 USD

Posláním Tesly je urychlit udržitelnou dopravu tím, že veřejnosti nabízí elektrická auta. V listopadu 2017 Tesla oznámila vytvoření plně elektrických tahačů s návěsem, které si předobjednaly společnosti jako United Parcel Service a PepsiCo. Mezi elektrická vozidla společnosti patří Model S, Model X, Model 3, a supersportovní vůz Roadster.

K 2. prosinci 2021 vlastnil Elon Musk 169,9 milionu akcií společnosti Tesla v hodnotě přibližně 181,5 miliardy USD. Elon Musk zůstává největším akcionářem společnosti a má významnou kontrolu nad dlouhodobým plánem a provozními cíli společnosti.

3. DeepMind Technologies

Společnost s umělou inteligencí (AI) DeepMind Technologies byla spuštěna na konci roku 2010 a Musk byl jedním z jejích klíčových investorů. V lednu 2014 Google oznámil, že převzal společnost za nezveřejněnou částku.

Musk je proslulý obavami z toho, že umělá inteligence předběhne lidi, a uvádí se, že do DeepMind neinvestoval, aby vydělal peníze, ale aby držel krok s tím, jak rychle se technologie za umělou inteligencí vyvíjí.

2. SpaceX

V roce 2002 Musk založil Space Exploration Technologies Corp., běžně známou jako SpaceX. Zakládajícím posláním společnosti je revolucionizovat vesmírné technologie, včetně vývoje kosmických lodí, které dopraví lidi na Mars a další místa ve sluneční soustavě.

NASA udělila SpaceX lukrativní zakázku v roce 2006. V roce 2008 SpaceX vypustila Falcon 1, první soukromou raketu na kapalné palivo, která dosáhla oběžné dráhy. V roce 2010 dosáhla kosmická loď Dragon společnosti SpaceX Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). V roce 2012 udělila SpaceX druhý kontrakt na pomoc členům posádky raketoplánů mezi ISS a Zemí.

Další smlouva s NASA byla uzavřena v roce 2021 na 2,9 miliardy dolarů na přepravu astronautů na palubě jejích vozidel Starship z oběžné dráhy Měsíce na povrch Měsíce.

1. PayPal

V roce 1999 Musk investoval 10 milionů dolarů do spoluzaložení společnosti X.com, online finančních služeb a e-mailových plateb. O rok později se X.com spojil s Confinity, která se v roce 2001 přejmenovala na PayPal (PYPL).

3. října 2002 koupil PayPal společnost eBay (EBAY) za 1,5 miliardy dolarů. V době prodeje vlastnil Musk 7 109 989 akcií PayPal, což z něj udělalo největšího akcionáře s podílem 11,7 %.

Musk již nemá v PayPalu podíl. Po prodeji společnosti opustil svou pozici a použil svůj výnos z prodeje na financování investic, jako je SpaceX, Tesla a SolarCity.

Zdroje: investopedia.com, unsplash.com

Nejnovější články