Tržní hodnota společnosti Apple stále stoupá - už se blíží ke třem bilionům dolarů

Akcie Applu v pondělí znovu dosáhly historického maxima, podařilo se tak již po páté v řadě. Akcie jsou už jenom krůček od dalšího významného milníku.

Akcie Applu v pondělí znovu dosáhly historického maxima, podařilo se tak již po páté v řadě.

Akcie jsou už jenom krůček od dalšího významného milníku. Pokud by akcie posílily jen o 2 % a obchodovaly by se tak za 182,86 USD, tržní hodnota společnosti by pak činila 3 biliony USD, což je zdaleka největší hodnota akcie S&P 500.

„S plným vědomím toho, že akcie jsou právě teď v masivním gama tlaku, si stále myslím, že Apple bude pravděpodobně nejzajímavější akcií v příštím roce a to rovnou ze dvou velmi prostých důvodů. Apple je jedinou společností mezi společnostmi mega cap FANG, vyrábí dva radikální nové produkty a to Apple Car (vozidla) a produkt rozšířené reality/virtuální reality, který snad vyjde a měl by vyjít někdy příští rok,“ řekl ve čtvrtek Boris Schlossberg, přední devizový expert s více než třiceti lety zkušeností s finančním trhem.

Projekt Apple zaměřující se na automobily směřoval na Wall Street již léta. Tento počin ale až nedávno podpořily zprávy v listopadu, tehdy dal Apple vědět, že úspěšně zrychlil vývoj plně autonomního vozidla.

"To je skutečně to, na co si myslím, že investoři budou sázet, protože tohle by měl být jejich další počin... Apple má evidentně dlouhou historii ve vytváření transformativních produktů v digitálním prostoru. Takže si myslím, že v tuto chvíli musíte vsadit na Apple," dodal Schlossberg.

Vzhledem k tomu, že spekulativní sázkou je Apple, Schlossberg také uvádí ,že dobrým tahem by bylo koupi spojit i s koupí akcií Microsoftu a to pro silné stabilní příjmy konkurenční společnosti, hlavně z předplatných.

Microsoft je pro lepší orientaci po Applu druhou největší akcií na Wall Street a jednou z mála akcií s tržní kapitalizací nad 1 bilion dolarů.

Zdroje: cnbc.com; freepik

Nejnovější články