Dodávky ruských pohonných hmot vojákům bojujícím ve válce na Ukrajině se vyšplhaly na nejvyšší úroveň od začátku invaze

Rusko zásobuje vojáky bojující na Ukrajině pohonnými hmotami, přičemž dodávky za poslední měsíc dosáhly nejvyšší úrovně od začátku invaze.

Rusko zásobuje vojáky bojující na Ukrajině pohonnými hmotami, přičemž dodávky za poslední měsíc dosáhly nejvyšší úrovně od začátku invaze.

Ve středeční zprávě agentury Bloomberg se uvádí, že dodávky nafty, benzínu a leteckého paliva se v září dotkly téměř 220 000 tun a byly odeslány především do šesti ruských regionů, které hraničí s Ukrajinou, a do nedávno anektovaných Doněcké a Luhanské oblasti.

Výše dodávek představuje čtyřnásobný nárůst oproti předchozímu roku a dokonce překonává březnové dodávky. Údaje o objemu zahrnují také dodávky odeslané na čtyři hlavní letiště na jihozápadě Ruska.

Prezident Vladimir Putin oznámil plnou mobilizaci ruských vojáků do válečného úsilí uprostřed silného odporu ukrajinských sil. Zvýšení dodávek pohonných hmot pro jednotky umístěné na Ukrajině je posledním signálem posilování ruského úsilí o obnovení postupu na Ukrajině.

Údaje však představují pouze část obrazu, protože celkové dodávky ropy pro ruské vojenské použití na Ukrajině mohou převyšovat dodávky pohonných hmot. Údaje uváděné agenturou Bloomberg nezahrnují toky z ropovodů a počítají se zvlášť.

Zdroje: markets.businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články