Legendární investor Bill Miller říká, že bitcoin je pojistka proti finanční katastrofě

Bill Miller popsal držení bitcoinu jako pojistku proti finanční pohromě a prozradil, že stále drží silnou pozici v přední kryptoměně, protože je podle něj stále na počátku své cesty.

Bill Miller popsal držení bitcoinu jako pojistku proti finanční pohromě a prozradil, že stále drží silnou pozici v přední kryptoměně, protože je podle něj stále na počátku své cesty.

Legendární investor prohlásil, že představa, že bitcoin nemá žádnou vnitřní hodnotu, je správná, a přirovnal digitální aktivum k vysoce hodnotným sběratelským předmětům, jako je baseballová karta Honuse Wagnera nebo obraz od Picassa.

"Je to jako pojistka," řekl předseda představenstva a hlavní investiční ředitel Miller Value Partners

"Pojistné smlouvy nemají žádnou skutečnou hodnotu. Ve skutečnosti chcete, aby neměly žádnou skutečnou hodnotu. Nechcete, aby vám vyhořel dům nebo se stala hrozná nehoda, ale každý rok platíte pojištění pro případ, že by se to stalo."

"Bitcoin je pojištěním proti finanční katastrofě, kterou vidíme v Libanonu nebo Afghánistánu nebo v mnoha dalších zemích, kde jsme to viděli v době pandemie."

Jiní zastánci kryptoměn, jako jsou miliardáři Mike Novogratz a Charles Hoskinson, uvedli, že vlastnictví kryptoměny mohlo pomoci lidem v Afghánistánu, kdy se ekonomika země po loňském pádu vlády dostala do spirály krize.

Někteří komentátoři navrhovali, aby lidé, kteří chtějí Afgháncům pomoci, mohli posílat digitální aktiva, protože by to zajistilo, že finanční prostředky nebudou pod kontrolou Talibanu.

Polovina portfolia v bitcoinu

Miller také řekl, že jeho komentáře v lednovém rozhovoru, které byly chápány tak, že polovinu svého osobního majetku investoval do bitcoinu a dalších kryptoměn, byly špatně interpretovány. Objasnil, že do bitcoinů vložil jen několik procent svého čistého jmění, které se poté s rostoucí cenou rozrostlo na polovinu jeho celkového jmění.

"Nyní je to méně, protože cena bitcoinu od listopadu klesla na polovinu," řekl. 

"Je to stále velmi velká pozice," dodal, ale žádné údaje neprozradil.

Bitcoin se naposledy obchodoval o 1,5 % výše ve středu na zhruba 44 257 USD, ale podle údajů z CoinMarketCap je jeho cena o 36 % nižší ze svého vrcholu kolem 69 000 USD v listopadu.

Celkový trh s kryptoměnami měl divoký leden, protože chuť po rizikových aktivech klesala na pozadí trvale vysoké inflace, stále jestřábího postoje Federálního rezervního systému a rostoucího geopolitického napětí mezi hlavními světovými mocnostmi.

Miller, bývalý předseda Legg Mason Capital Management Value Trust, také označil nedávné přidělování bitcoinů a etherů KPMG Canada do její rozvahy za býčí krok pro krypto.

"Myslím, že bitcoin letos zaznamená velkou adopci mezi nadacemi a institucemi, a takový trend bude pokračovat," řekl.

Zdroj: businessinsider.com, unsplash.com

Nejnovější články