Proč dnes trh porazil akcie NVIDIA

Analytik snižuje cílovou cenu akcie o 24 %. Co se staloNěkteré akcie skončily tento týden po svátcích 4.

Analytik snižuje cílovou cenu akcie o 24 %.

Co se stalo

Některé akcie skončily tento týden po svátcích 4. července s pořádným třeskem. Jiné však odešly s nářkem. Bohužel pro investory patřila společnost NVIDIA (NVDA) k těm druhým. Akcie této specializované technologické společnosti se v tento den obchodovaly mírně níže zejména kvůli snížení cílové ceny ze strany analytiků a zaznamenaly o něco hlubší ztrátu než index S&P 500.

Co tedy

Řezání prováděl Ivan Feinseth ze společnosti Tigress Financial Partners. Ten se nyní domnívá, že akcie společnosti NVIDIA stojí 310 USD za akcii, což je o dost méně než jeho předchozí odhad 410 USD. Co je však zásadní, ponechává své nákupní doporučení pro společnost.

Rovněž se snažil zdůraznit, že jeho krok je založen na tom, co nazývá "přehodnocením ocenění" specializovaných technologických akcií. NVIDIA zůstává mezi některými investory relativně oblíbená i přes znatelné poklesy cen ostatních titulů v sektoru, zatímco nervózní investoři ji vyprodávají ve prospěch defenzivních akcií považovaných za lepší hru v potenciálně klesající ekonomice.

Feinseth je stále velmi optimistický ohledně podnikání společnosti NVIDIA. Ve své výzkumné zprávě, v níž podrobně popsal snížení cílové ceny, napsal, že "vedoucí postavení společnosti v oblasti datových center, autonomních technologií a umělé inteligence bude i nadále hnací silou zrychlujícího se růstu". Poukázal také na to, že NVIDIA zůstává na špičce v oblasti procesorových technologií.

Co teď

Takže nakonec, navzdory 24% snížení cílové ceny společnosti NVIDIA, má prognostik stále velmi slunečný pohled na budoucnost společnosti. Zdá se, že investoři tomu věnovali větší pozornost než snížené cenové úrovni.

Tento článek představuje pouze názor autora. Nejedná se o investiční radu ani doporučení.

Zdroje: fool.com, Unsplash.com

Nejnovější články