3 akcie, které by mohly v roce 2022 vzrůst

Tyto neoblíbené akcie jsou připraveny na oživení, ale je s nimi spojeno riziko. Při hledání multibaggeru je dobré začít u společností, které se potýkaly s problémy, ale mají důvod k oživení.

Tyto neoblíbené akcie jsou připraveny na oživení, ale je s nimi spojeno riziko.

Při hledání multibaggeru je dobré začít u společností, které se potýkaly s problémy, ale mají důvod k oživení. Je důležité hledat známky oživení v nedávných zprávách o výsledcích hospodaření těchto společností. A pokud se objeví trend oživení podnikání, může být právě teď čas se do tohoto příběhu zapojit.

Našla jsem prodejce oblečení, kterého si možná spojujete s nákupním centrem, poskytovatele personalizované módy a společnost, která vás oblékne do kuchařské čepice. Tyto akcie by odtud mohly zamířit mnohem výš. Pojďme se podívat na tyto potenciální vítěze.

1. Express

Express ( EXPR ) je pro vás možná jen jedním z mnoha obchodů ve stárnoucích nákupních centrech. Ale tak to není. Od roku 2019 společnost Express uzavřela téměř 100 obchodů, takže jí ve Spojených státech a Portoriku zůstalo více než 550 maloobchodních prodejen a outletů. Otevírá také menší prodejny nazvané "Express Edit" na klíčových místech s vysokou návštěvností. Smyslem je, aby oblečení a doplňky v každém z těchto maloformátových obchodů byly přizpůsobeny danému trhu.

Společnost Express se také zaměřila na elektronické obchodování, navazování kontaktů s potenciálními zákazníky online a budování pevných vztahů se zákazníky. Cílem společnosti je dosáhnout do roku 2024 obratu 1 miliardy dolarů v elektronickém obchodování a tvrdí, že je na dobré cestě tohoto cíle dosáhnout. Společnost Express nedávno přilákala na svou první živě přenášenou nákupní akci přibližně 450 000 diváků. A za fiskální rok, který skončil v lednu, se poptávka po elektronickém obchodování zvýšila o 32 %. Společnost zaznamenává úspěch jak v oblasti elektronického obchodování, tak v oblasti nakupování v kamenných obchodech. Nyní má více aktivních členů věrnostního programu než kdykoli předtím. A společnost Express vykázala za celý rok 55% nárůst tržeb i kladný provozní zisk.

Pokud by akcie společnosti Express dosáhly pětinásobného růstu, obchodovaly by se kolem 15 dolarů za akcii a tržní kapitalizace by činila 1 miliardu dolarů. Na této úrovni by stále měla menší tržní kapitalizaci než srovnatelné společnosti Gap a American Eagle Outfitters. Tyto společnosti nedávno vykázaly celoroční růst tržeb o 21 %, resp. 33 %, což je méně než nárůst společnosti Express.

Akcie společnosti Express se obchodují za cenu přibližně o 1 dolar nižší, než je nejnižší odhad ceny akcií na Wall Street. Pokud se společnosti Express podaří udržet růst dnešním tempem, je zde zjevně prostor pro růst akcií.

2. Stitch Fix

Když už mluvíme o módě, dalším možným vítězem je Stitch Fix ( SFIX ). U Stitch Fix můžete nakupovat dvěma způsoby. Prvním je hlavní nabídka Stitch Fix, kdy vám stylista připraví výběr módy na míru a pošle vám ho. Druhým je novější nabídka nazvaná "Freestyle". V rámci služby Freestyle se vyhnete stylistovi, ale odpovídáte na otázky týkající se vašeho stylu. Webová stránka vám pak ukáže módu, která se vám pravděpodobně bude líbit. Stitch Fix spustil službu Freestyle v září.

Poslední zpráva o příjmech společnosti Stitch Fix nebyla nijak oslnivá. Společnost uvedla, že její proces přijímání zákazníků do systému Freestyle způsobil u zákazníků, kteří chtějí využít nabídku Fix, určité zmatky. Stitch Fix tvrdí, že provádí zlepšení, která by měla tento problém vyřešit.

Nyní jsou zde důvody, proč být pozitivně naladěn na Stitch Fix: I v této situaci vzrostly tržby Freestyle v posledním čtvrtletí o 29 %. A zákazníci na platformě utrácejí více; příjmy na jednoho aktivního klienta již třetí čtvrtletí po sobě přesáhly 500 dolarů a dosáhly hodnoty 549 dolarů, což je o 18 % více než v předchozím roce.

Promluvme si o potenciálu ceny akcií. Pokud by akcie Stitch Fix vzrostly o pět kusů, přistály by na ceně přibližně 45 dolarů za akcii, kde byly v srpnu 2021, a jejich tržní kapitalizace by činila 4,5 miliardy dolarů.

A dnes má Stitch Fix možnost volného stylu, který ji otevírá mnohem širšímu publiku. Freestyle představuje celkový oslovitelný trh, který je dvakrát až třikrát větší než trh Fix, říká společnost. Jakmile Stitch Fix vyžehlí vrásky, tržby by mohly vzrůst a cena akcií by mohla následovat.

3. Blue Apron

Výrobce stravovacích balíčků Blue Apron Holdings ( APRN ) v poslední době trpí kvůli konkurenci. Ta nezmizí, ale Blue Apron se chce zaměřit na určité body, které by mu mohly pomoci odlišit se od ostatních. Klíčovými prvky, které podporují růst, jsou vysoce kvalitní suroviny a široký výběr jídelníčku. Společnost Blue Apron také klade důraz na přizpůsobení a flexibilitu. Například si můžete koupit určité produkty pro zvláštní příležitosti, ať už jste předplatitelem, nebo ne.

Poslední tržby společnosti Blue Apron za čtvrté čtvrtletí jsou nejlépe srovnatelné se čtvrtým čtvrtletím roku 2019 - před pandemií. V tomto srovnání tržby stouply o 13 %. A vzrostly i důležité ukazatele, jako je průměrná hodnota objednávky, objednávky na zákazníka a průměrný příjem na zákazníka.

Pokud by akcie Blue Apron vzrostly na pětinásobek současné úrovně, obchodovaly by se kolem 18 dolarů za akcii a jejich tržní kapitalizace by činila 596 milionů dolarů. To by bylo hluboko pod nejstarší tržní hodnotou společnosti Blue Apron - v době první veřejné nabídky v roce 2017 - kdy přesáhla 1,8 miliardy dolarů. Generální ředitelka Linda Findleyová označuje letošní rok pro společnost za "transformační". Společnost Blue Apron samozřejmě stále vykazuje ztrátu a musí prokázat, že si dokáže dlouhodobě udržet podíl na trhu. Pokud se však společnosti podaří, aby se zákazníci i nadále vraceli a utráceli více, může mít Findleyová pravdu.

Stanou se tyto tři akcie letos multibagery?

Tyto akcie by mohly v letošním roce zaznamenat velký růst, pokud se vše vydaří podle plánů společností, ale mnoho prvků by tomu mohlo zabránit. Tyto společnosti by například mohly vykázat pomalejší než očekávaný růst tržeb. Nebo by pokles trhu mohl investory přimět k investování do bezpečnějších akcií. Další scénář je následující: Tyto akcie mohou být multibagery - ale v období několika let. Je důležité si uvědomit, že tyto výběry jsou vysoce rizikové, protože závisí na tom, zda se podniky skutečně zotaví a zda bude nálada na trhu vůči rizikovým investicím pozitivní. To znamená, že tyto akcie je nejlepší přenechat agresivním investorům.

Tento článek představuje pouze názor autora. Nejedná se o investiční radu ani doporučení.

Zdroje: fool.com, Unsplash.com

Nejnovější články