2 dividendové akcie, které vám mohou vydělat peníze ve spánku

Target a Altria mají dobrou pozici pro další odměňování investorů. Pokud jde o dividendové akcie, není nic důležitějšího než spolehlivost.

Pokud jde o dividendové akcie, není nic důležitějšího než spolehlivost. Důchodci a další investoři se spoléhají na to, že jim dividendové akcie budou trvale vyplácet, takže pokud jste příjmový investor, chcete se ujistit, že si vybíráte akcie, které vám mohou vyplácet v dobrých i špatných časech.

Skvělým místem, kde takové akcie najít, je seznam Dividend Kings, členů indexu S&P 500, kteří každoročně zvyšují výplatu dividend již nejméně 50 let. To je období, které zahrnuje pandemii koronaviru, finanční krizi, krach dot-com, dvoucifernou inflaci na začátku 80. let a energetickou krizi v 70. letech.

Tento titul si může nárokovat pouze 42 akcií. Jedná se o skupinu, která pokrývá několik odvětví, ačkoli většina společností patří buď do oblasti spotřebního zboží, nebo do oblasti průmyslových podniků. Pokud hledáte dividendové akcie, na které se můžete spolehnout, že budou dál tisknout peníze, dvě skvělé volby dnes představují společnosti Target (TGT) a Altria (MO).

1. Target: Podceňovaný růstový příběh

.

V maloobchodě si většina investorů zřejmě myslí, že Amazon ničí vše, co mu stojí v cestě. Zatímco gigant elektronického obchodu obrátil toto odvětví vzhůru nohama, některým kamenným prodejcům se stále daří. Target je jedním z nich. Ve skutečnosti akcie společnosti Target za posledních pět let dokonce překonaly výkonnost společnosti Amazon, ačkoli v nedávném výprodeji na trhu obě akcie klesly.

Společnost Target dosáhla silného růstu díky jedinečné, vícestranné strategii. Za prvé, společnost investovala do plnění zboží v obchodech. Na rozdíl od společností Amazon nebo Walmart se společnost Target snaží využívat své prodejny k vyřizování téměř všech digitálních objednávek a upřednostňuje možnosti vyřizování objednávek ve stejný den, jako je vyzvednutí na obrubníku a doručení prostřednictvím společnosti Shipt, konkurenta společnosti Instacart, kterou získala v roce 2017.

Maloobchodní řetězec také investoval do svých vlastních značek, které generují vyšší marže než značkové produkty a posilují loajalitu zákazníků, protože zákazníci mohou tyto produkty získat pouze od společnosti Target. Maloobchodní řetězec nyní vlastní nejméně 10 miliardových značek a stále uvádí na trh nové.

Target také agresivně otevírá maloformátové prodejny v nedostatečně obsluhovaných čtvrtích ve městech a univerzitních městečkách po celé zemi, což je strategie s vysokou návratností investic, která se dobře doplňuje s jeho zaměřením na dodávky zboží v rámci jednoho dne. S maloformátovými prodejnami se také nemohou rovnat konkurenti jako Amazon, Walmart a Costco, což společnosti Target poskytuje konkurenční výhodu.

Target se v letošním roce potýká s problémy - podobně jako mnoho jeho kolegů jej zasáhly nadbytečné zásoby a čelí obtížnému srovnání s výkonností před rokem. Společnost se však stále zdá být připravena na spolehlivý dlouhodobý růst. V dlouhodobém horizontu společnost usiluje o jednociferný růst zisku na akcii, což v kombinaci s mírným oceněním a dividendovým výnosem 2,6 % vytváří dobré předpoklady pro dosažení dvouciferných ročních výnosů.

Sledovaná 51letá historie zvyšování dividend společnosti Target by měla investorům také dodat jistotu, že bude pokračovat ve zvyšování čtvrtletní výplaty.

2. Altria: Bezkonkurenční dividendová velmoc

.

Pokud máte rádi dividendy, těžko najdete lepší akcii než Altria (MO), domácí mateřskou společnost Marlboro. Tato tabáková společnost v současné době nabízí dividendový výnos ve výši 9 %, což je lepší než u jakéhokoli jiného krále dividend, a má za sebou 53 let zvyšování dividend v řadě, a to ještě z doby před oddělením od společnosti Philip Morris v roce 2008.

Dividendy jsou hlavním důvodem, proč investoři drží akcie společnosti Altria, a vedení společnosti to ví. Altria právě zvýšila čtvrtletní dividendu o 4,4 % na 0,94 USD, což představuje 57. zvýšení za posledních 53 let. Společnost si stanovila cíl výplatního poměru dividend ve výši 80 %, což znamená, že se snaží vyplácet 80 % zisku ve formě dividend.

Přestože prodeje cigaret v USA již několik desetiletí klesají, společnosti Altria se daří i nadále zvyšovat zisk na akcii, a to především díky zvyšování cen a zpětnému odkupu akcií - a to i přesto, že provozní zisky zůstávají stejné. Přestože objem cigaret v posledním čtvrtletí klesl o 11 %, příjmy po odečtení spotřební daně se díky zvýšení cen snížily jen o 0,7 %.

Na rostoucí dividendě a zisku na akcii společnosti Altria je pozoruhodné také to, že k nim došlo navzdory katastrofálním investicím do společností JUUL a Cronos Group, které vedly k odpisům v hodnotě miliard dolarů.

Altria bude muset nakonec přejít od kouřových výrobků a její partnerství při prodeji výrobku IQOS společnosti Philip Morris se v tuto chvíli jeví jako nejslibnější příležitost nové generace. Vedení společnosti Bt dlouhodobě prokazuje schopnost zvyšovat zisk na akcii v klesajícím odvětví.

Investoři by si měli být jisti výplatou dividend společnosti Altria a její 9% výnos z ní činí atraktivní způsob, jak přečkat medvědí trh.

Zdroje: fool.com, Unsplash.com

Nejnovější články