Autor: Radka Guzi

Dogecoin vyskočil o 9 % poté, co Elon Musk řekl, že jej lze použít k nákupu zboží Tesla

Cena dogecoinu v pátek vyskočila o více než 15 % před snížením zisků poté, co Tesla začala přijímat kryptoměnu jako platbu za zboží.

Cena dogecoinu v pátek vyskočila o více než 15 % před snížením zisků poté, co Tesla začala přijímat kryptoměnu jako platbu za zboží. Jen malý počet předmětů, včetně přezky na opasek a píšťalky, bylo možné koupit za kryptoměnu, která původně začala jako vtipná mince. S platbou dogecoinem souvisí řada podmínek, včetně nevracení peněz nebo zrušení.

Cena dogecoinu v pátek vyskočila o více než 15 %, než se snížily zisky poté, co Tesla začala přijímat kryptoměnu jako platbu za nějaké zboží.

Generální ředitel Tesly Elon Musk v pátek brzy na Twitteru uvedl, že zboží výrobce elektromobilů lze zakoupit za dogecoiny.

Podle údajů Coindesk překonal dogecoin kolem 01:19 ET 0,20 dolaru za coin, než některé z těchto zisků vyrovnal. V 7:06 ET vzrostl o více než 9 % na 0,18 USD.

S kryptoměnou, která původně začala jako vtipná mince, bylo možné koupit jen malý počet položek. Píšťalka ve tvaru Tesla's Cybertruck stojí 300 doge, což je v době psaní tohoto článku přibližně 59 dolarů. Pamětní spona na opasek na oslavu Teslovy Gigafactory v Texasu stála 835 doge, tedy asi 164 dolarů.

Na plánech přijmout dogecoiny jako platbu se už nějakou dobu pracuje. V prosinci Musk tweetoval, že „Tesla dá koupit nějaký merch s Doge a uvidíme, jak to půjde.“

Musk je velkým zastáncem dogecoinu a jeho tweety často hýbou cenou kryptoměny.

Žádné výnosy s dogecoiny

Existuje řada podmínek, které přicházejí s používáním dogecoinu k nákupu zboží od Tesly.

K převodu digitálních peněz do Tesly budou uživatelé potřebovat dogecoinovou peněženku. Kromě toho, pokud „je objednávka přeplacena v dogecoinech, částka přeplatku nebude vrácena původním způsobem platby,“ uvádí web společnosti.

Tesla varuje, že potvrzení platby dogecoinové síti může trvat až šest hodin.

A společnost říká, že žádné objednávky zaplacené v dogecoinech nelze zrušit ani vrátit peníze. Za normálních okolností, pokud osoba koupí zboží Tesla prostřednictvím oficiálního obchodu prostřednictvím tradičních platebních metod, může být vráceno do 30 dnů od obdržení produktu.

Není to poprvé, co Tesla přijala kryptoměnu jako platbu. Minulý rok Tesla koupila bitcoin v tehdejší hodnotě 1,5 miliardy dolarů a uvedla, že plánuje přijímat nákupy pomocí této kryptoměny. Musk později přestal přijímat bitcoiny kvůli obavám o životní prostředí. Bitcoinová síť prostřednictvím procesu zvaného těžba využívá velké množství energie.

Podle analýzy TRG Datacenters využívá dogecoin výrazně méně energie. Musk loni řekl, že bude spolupracovat s vývojáři dogecoinů na zlepšení efektivity transakcí.

Zdroje:

cnbc.com

unsplash.com

Nejnovější články