Kevin Spacey má zaplatit studiu 31 milionů dolarů

Oscarový herec Kevin Spacey musel loni zaplatit studiu, které uvedlo seriál "Hose of Cards" od společnosti Netflix, téměř 31 milionů dolarů za porušení smlouvy.

Oscarový herec Kevin Spacey musel loni zaplatit studiu, které uvedlo seriál "Hose of Cards" od společnosti Netflix, téměř 31 milionů dolarů za porušení smlouvy. Porušil pravidla společnosti, týkající se sexuálního obtěžování. Tato šokující cena vyšla najevo, když studio MRC podalo u vrchního soudu v Los Angeles žádost o potvrzení, že peníze budou zaplaceny. Spaceymu a jeho produkčním společnostem M. Profitt Productions a Trigger Street Productions bylo nařízeno zaplatit odškodné ve výši 29,5 milionů dolarů, 1,2 milionů dolarů za právní zastoupení a 235 000 dolarů za ostatní náklady. 

"Společnost MRC si stála za svým, vedla tento případ tvrdě a nakonec dosáhla správného výsledku," řekl právník studia Michael Kump, který je zakládající partner firmy Kinsella Weitzman Iser Kump Holley se sídlem v Santa Monice. 

MRC působí jako nezávislé studio, které pracovalo na seriálech "Ozarks", od společnosti Netflix, "The Great", od společnosti Hulu a "The Shrink Next Door", od společnosti Apple TV+.

MRC přerušilo vazby se Spaceym, který hrál v seriálu "House of Cards", v roce 2017 poté, co se ozvalo několik lidí s tvrzením o sexuálním obtěžování a nevhodném chování s hercovy strany. Kevin Spacey byl obviněn ze sexuálního obtěžování, systematického obtěžování a osahávání mladých mužů, s nimiž během své kariéry pracoval. Na základě těchto obvinění studio studio v roce 2017 zrušilo šestou a poslední řadu populárního seriálu. Série byla přepracována bez jeho postavy, z původních 13 epizod na 8. 

Společnost MRC později podala na Spaceyho arbitrážní žalobu, že svým chování porušil smlouvu a připravil produkci o několik desítek milionů dolarů. Toto řízení probíhalo mimo zraky veřejnosti. 

"Bezpečnost našich zaměstnanců a pracovního prostředí je pro MRC nesmírně důležitá, a proto jsme se rozhodli prosadit odpovědnost," uvedla společnost v pondělním prohlášení.

Případ byl rozhodnut ve prospěch společnosti MRC v říjnu 2020. Arbitr ve svém rozhodnutí konstatoval, že Spacey několikrát porušil závazky, vyplývající ze smlouvy, "určitým chováním s několika členy štábu v každé z pěti sérii, kdy v seriálů hrál a výkonně ho produkoval."

Spacey se proti rozhodnutí arbitra odvolal, ale tento měsíc bylo odvolání zamítnuto.

Zdroje: cnbc.com; freepik.com

 

Nejnovější články