Autor: Adam Spáčil

Tento 42letý muž odešel z práce s 1,2 milionu dolarů. Jak to udělal a proč po dvou letech začal znovu pracovat?

Pokud se Francise zeptáte na nejlepší způsob, jak odejít do předčasného důchodu, jeho odpověď je jednoduchá: neodcházejte.

Pokud se Francise zeptáte na nejlepší způsob, jak odejít do předčasného důchodu, jeho odpověď je jednoduchá: neodcházejte.

Dvaačtyřicetiletý muž se dlouhá léta snažil dosáhnout cíle FIRE, což je zkratka pro "finanční nezávislost a brzký odchod do důchodu". Ve skutečnosti však většina lidí po životě bez práce netouží, říká. Je to lekce, kterou sám objevil poté, co v roce 2017 odešel ve svých 37 letech do důchodu.

"Myslím, že snaha o FIRE je pravděpodobně špatný nápad," říká Francis, který si z důvodu ochrany soukromí nepřál zveřejnit své příjmení, v rozhovoru pro CNBC Make It. "Nemyslím si, že většina lidí chce odejít do důchodu dříve. Myslím, že většina lidí chce spíše jakýsi sabatikl. Jsou nespokojeni se svou kariérou a chtějí si vzít opravdu, opravdu dlouhé volno. Třeba na rok nebo dva."

Stejná nespokojenost ho vedla k odchodu z práce elektroinženýra, kde pobíral základní plat 120 000 dolarů a k tomu 30 000 až 60 000 dolarů ve formě bonusů. Francis však popisuje život bez práce jako "opravdu nudný". V jeho případě se rozhodl opřít se do svého koníčku na YouTube na plný úvazek a nyní si vydělává natáčením videí pro svých 350 000 sledujících.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články