Warren Buffett v nedávném rozhovoru hovořil o svých zástupcích, sáze Activision Blizzard a výročním zasedání společnosti Berkshire Hathaway. Zde jsou 4 klíčové informace

Warren Buffett poskytl v rozhovoru s Charlie Rosem, který byl odvysílán minulý týden, nové informace o svých nedávných investičních aktivitách.

Warren Buffett poskytl v rozhovoru s Charlie Rosem, který byl odvysílán minulý týden, nové informace o svých nedávných investičních aktivitách.

Známý investor a generální ředitel společnosti Berkshire Hathaway naznačil sázky v zámoří, nastínil rostoucí odpovědnost svých zástupců, obhajoval nedávnou sázku své společnosti na akcie Activision Blizzard a upozornil na výroční schůzi akcionářů Berkshire, která je naplánována na 30. dubna.

Zde jsou 4 klíčové postřehy z Buffettova posledního rozhovoru:

1. Co kupuje Berkshire

"Možná děláme věci i v Japonsku nebo v Německu," řekl Buffett, zatímco popisoval svůj typický pracovní den.

V srpnu 2020 Berkshire zveřejnila investici ve výši zhruba 6 miliard dolarů do pěti japonských obchodních společností a v roce 2021 alespoň některé z těchto pozic navýšila. Buffett však v posledních letech žádné německé sázky nevyhlašoval.

Buffett navíc poznamenal, že jeho společnost v posledních několika letech každé pondělí nakupovala státní pokladniční poukázky v hodnotě přibližně 5 miliard dolarů. "Řekl bych, že jsme možná největším kupcem - prostě týden co týden, týden co týden," řekl.

2. Delegování odpovědnosti

Dva Buffettovi portfolio manažeři, Todd Combs a Ted Weschler, nyní spravují aktiva v hodnotě přibližně 30 miliard dolarů, uvedl investor.

Combs a Weschler, kteří nastoupili do Berkshire v letech 2011 až 2012, spravovali v roce 2012 celkem pouze 10 miliard dolarů. Buffett uvedl, že dvojice bude dohlížet na celé portfolio společnosti Berkshire, jehož hodnota přesahuje 300 miliard dolarů, jakmile se on a jeho obchodní partner Charlie Munger rozhodnou předat otěže.

3. Sága Activision Blizzard

Buffett se vrátil ke kontroverzi ohledně nákupu akcií Activision Blizzard společností Berkshire předtím, než Microsoft uzavřel dohodu o převzetí této videoherní společnosti.

Investor poznamenal, že jeden z jeho zástupců v říjnu vytvořil zhruba 77% podíl Berkshire a zbytek akcií koupil v listopadu, tedy dlouho před oznámením převzetí v polovině ledna. Rovněž uvedl, že Berkshire stále drží celou pozici.

Buffett plánuje připravit na zasedání Berkshire rozpis investice, včetně toho, kolik akcií bylo každý den nakoupeno a za jakou cenu.

4. Setkání, na které se nezapomíná

Buffett se vyhnul diskusi o nedávném nákupu akcií společnosti Occidental Petroleum za 7 miliard dolarů, o rostoucí inflaci a úrokových sazbách, ruské invazi na Ukrajinu nebo o přechodu společnosti BlackRock k sociálně uvědomělému investování.

Investor uvedl, že se na výročním zasedání Berkshire bude zabývat mnoha tématy, ale možná se některých témat zdrží. Vysvětlil, že dává přednost tomu, aby ke všem akcionářům promluvil najednou, v sobotu, kdy je burza zavřená, a lidé tak mají čas strávit jeho slova, sledovat přehrávání jeho komentářů a provést vlastní průzkum.

"Bude to velmi, velmi důležité setkání," řekl o setkání, které se uskuteční příští týden.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články