Gymnastka, o které se říká, že je Putinovou milenkou, může být postižena novými sankcemi EU

Evropská unie zvažuje uvalení sankcí na olympijskou vítězku v gymnastice, o níž se proslýchá, že se kdysi zasnoubila s Vladimirem Putinem.

Evropská unie zvažuje uvalení sankcí na olympijskou vítězku v gymnastice, o níž se proslýchá, že se kdysi zasnoubila s Vladimirem Putinem.

Na předběžném sankčním seznamu, který ještě musí schválit evropské řídící orgány, je Alina Kabajevová, předsedkyně ruské Národní mediální skupiny, uvedena jako "osoba úzce spojená s prezidentem Vladimirem Putinem", informovala ve čtvrtek agentura Bloomberg s odvoláním na dokument s podrobnostmi o možných sankcích EU.

Velvyslanci všech 27 členských států budou o sankčním seznamu - šestém svého druhu - jednat v pátek ráno, uvedla agentura Bloomberg a dodala, že se očekává, že budou jednat také o postupném zastavení dovozu ruské ropy do konce roku 2022.

Dokument s podrobnostmi o možných sankcích také tvrdí, že skupina National Media Group, které Kabajevová předsedá, často využívá svého postavení ke sdílení propagandy, uvedla agentura Bloomberg.

Spojené státy rovněž zvažovaly sankce proti Kabajevovi, ale zatím je nepřistoupily z obav, že by to mohlo vést k eskalaci konfliktu vzhledem k osobní povaze jejich spojení.

V roce 2008 ruské noviny Moskovskij korrespondent napsaly, že Kabajevová a Putin byli tajně zasnoubeni, uvedlo Rádio Svobodná Evropa. Noviny byly brzy poté uzavřeny, uvedl deník The New York Times.

Kdysi byla také držitelkou titulu "nejpružnější žena Ruska", když získala dvě olympijské medaile, 14 medailí z mistrovství světa a 21 medailí z mistrovství Evropy.

Po ukončení sportovní kariéry se na téměř sedm let stala poslankyní ruského parlamentu. Údajně žije ve Švýcarsku.

EU, USA a Spojené království pokračují v sankcích proti ruské elitě od chvíle, kdy Putin na konci února rozpoutal nevyprovokovanou válku proti Ukrajině.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články