Trh není připraven na spád inflace, varuje Jeremy Siegel z Whartonu

Wall Street může být na prahu neobvykle bolestivého čtvrtletí. Profesor financí Jeremy Siegel, který je známý svými pozitivními tržními prognózami, bije na poplach ohledně schopnosti trhu vyrovnat se s inflací. "Čekají nás nějaké potíže," řekl v pátek pro "Trading Nation" CNBC. "Inflace bu

Wall Street může být na prahu neobvykle bolestivého čtvrtletí.

Profesor financí Jeremy Siegel z Whartonu, který je známý svými pozitivními tržními prognózami, bije na poplach ohledně schopnosti trhu vyrovnat se s inflací.

"Čekají nás nějaké potíže," řekl v pátek pro "Trading Nation" CNBC. "Inflace bude obecně mnohem větším problémem, než se domnívá Fed (Federální rezervní systém.)"

Siegel varuje, že s rostoucími cenami jsou spojena vážná rizika.

"Na FED bude vyvíjen tlak, aby urychlil proces zúžení," řekl. "Nevěřím, že je trh připraven na zrychlené zúžení."Jeho opatrný posun je jasným odklonem od vzestupu na začátku ledna.

4. ledna na „Trading Nation“ správně předpověděl, že Dow dosáhne v roce 2021 35 000, což je 14% skok od letošního prvního otevření trhu. 16. srpna dosáhl index historického maxima 35 631,19. V pátek uzavřel na 34 326,46. Podle Siegela je největší hrozbou, které Wall Street čelí, předseda Federálního rezervního systému (FED) Jerome Powell, který kvůli narůstající inflaci odstoupil od politiky snadných peněz mnohem dříve, než se očekávalo.

"Všichni víme, že velká část levity akciového trhu souvisí s likviditou, kterou poskytl Fed." Pokud to bude odstraněno rychleji, znamená to také, že ke zvýšení úrokových sazeb dojde dříve, “poznamenal. "Obě tyto věci nejsou pro akciový trh pozitivní."

Siegel je zvláště znepokojen dopadem na růstové akcie, zejména technologie. Navrhuje, aby technologicky náročný Nasdaq, který je 5% od svého rekordního maxima, byl nastaven pro ostré ztráty.

"Pro dlouhodobé akcie bude výzva," řekl Siegel. "Naklonění bude směřovat k hodnotovým akciím." Vidí dobré podmínky pro společnosti, které těží z rostoucích sazeb, mají cenovou sílu a poskytují dividendy.

"Výnos je omezený a nechcete se uzavřít do dlouhodobých vládních dluhopisů, které podle mě v příštích šesti měsících dost dramaticky utrpí," řekl. Inflační pozadí, podle Siegela, může zřídit užitečné nástroje a spotřební zboží, které jsou méně výkonné, ale známé pro jejich dividendy a silný běh.

"Konečně mohou mít svůj den na slunci," řekl Siegel. "Pokud máte dividendu, firmy mohou zvýšit své ceny a historicky jsou dividendy chráněny proti inflaci." Nejsou samozřejmě tak stabilní jako státní dluhopisy. Ale mají tu ochranu před inflací a pozitivní výnos. “

Siegel je optimistický i na zlato. Věří, že se stalo relativně levné pro zajištění inflace, a jako důvod uvádí popularitu bitcoinů.

„Přecházejí na bitcoiny a myslím, že na ignorování zlata“

"Pamatuji si inflaci v 70. letech." Všichni se obrátili na zlato. Obrátili se na sběratelské předměty. Obrátili se na drahé kovy, “řekl. "Dnes se v našem digitálním světě obracejí k bitcoinům a myslím, že zlato ignorují."

Neodradí ho ani skok v cenách nemovitostí.

"Nemyslím si, že je to bublina," řekl Siegel. "Investoři předvídali část této inflace ... Sazby hypoték se budou muset zvýšit ještě mnohem víc, abych opravdu, promáčkl nemovitosti." Myslím si tedy, že nemovitosti a REIT jsou stále dobrým majetkem k vlastnictví. “

Zdroje: cnbc.com; Freepik

Nejnovější články