Autor: Filip Kejval

Akcie začínají být méně nadhodnocené, takže investoři nemusí být příliš opatrní, říká stratég JPMorgan

Podle stratéga banky JPMorgan se některé části akciového trhu začínají jevit jako méně nadhodnocené navzdory opakovaným varováním investičních veteránů před možnou superbublinou.

Podle stratéga banky JPMorgan se některé části akciového trhu začínají jevit jako méně nadhodnocené navzdory opakovaným varováním investičních veteránů před možnou superbublinou.

Meera Panditová uvedla, že investoři by se neměli příliš unáhlit a přejít k defenzivním strategiím.

"Na trhu jsou stále oblasti, kde je pěna, kterou musíme vidět klesat, ale hodně z toho se již odehrálo," řekla ve čtvrtek televizi Bloomberg. "Takže si myslím, že nechceme být příliš defenzivní nebo příliš opatrní."

Na zpěněném trhu ceny aktiv vzrostly nad rámec jejich skutečného ocenění. Panditová varovala před příliš opatrnými investičními strategiemi poté, co byla dotázána na nedávnou předpověď veterána Jeremyho Granthama, že "superbublina" akcií a dalších aktiv vypadá, jako by vstupovala do své závěrečné fáze.

Velká část Wall Street také varovala před dalšími bolestmi, které akcie čekají, a medvědí trh se může protáhnout až do roku 2023.

Panditová připustila, že existuje spousta důvodů k pesimismu, ale uvedla, že určité části trhu by mohly představovat solidní dlouhodobé investice.

"Určitě nemáme mnoho důvodů k tomu, abychom byli v tomto typu prostředí v příštích několika týdnech a měsících býčí," řekla televizi Bloomberg. "Přesto, když se zamyslíme nad dlouhodobější perspektivou z pohledu dlouhodobého investora, jsou to typy úrovní, které mohou být v dlouhodobém horizontu docela plodné."

"Ve skutečnosti jsme těsně pod 25letými dlouhodobými průměry v poměru forwardové ceny k zisku indexu S&P 500," uvedla Panditová. "Když se zamyslíme nad oceněním na těchto typech úrovní ve srovnání s tím, kde jsme byli na začátku roku ... následné výnosy, které ocenění na těchto úrovních implikuje, se blíží středním až vysokým jednociferným hodnotám."

Panditová dokonce podpořila investice do některých aktiv s pevným výnosem - a to i přesto, že se globální dluhopisy právě propadly do prvního medvědího trhu za více než tři desetiletí.

"Právě tyto typy ocenění mohou být pro dlouhodobější investory opět přínosné nejen na akciovém trhu, ale zejména na trhu dluhopisů," řekla.

Zdroje: markets.businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články