Foto: Unsplash

Coinbase potvrzuje šetření SEC, říká, že proces kótování je přezkoumáván

Coinbase Global Inc. uvedla, že obdržela předvolání k vyšetřování a žádosti od americké Komise pro cenné papíry, což ukazuje na možný další tlak, kterému kryptoburza čelí poté, co ve druhém čtvrtletí vykázala větší než očekávané ztráty.

Krypto burza v úterý uvedla, že obdržela od SEC vyšetřovací předvolání a žádosti "týkající se některých zákaznických programů, operací a stávajících a zamýšlených budoucích produktů", včetně procesů pro kótování aktiv, klasifikace některých kótovaných aktiv, programů sázek a produktů stablecoin a produktů generujících výnosy, uvádí se ve čtvrtletním hlášení.

Coinbase podle červencové zprávy agentury Bloomberg údajně čelí americkému vyšetřování, zda neoprávněně umožnila Američanům obchodovat s kryptoměnami, které měly být registrovány jako cenné papíry.

V dopise akcionářům, který byl rovněž zveřejněn v úterý, Coinbase uvedla, že SEC v květnu zaslala společnosti dobrovolnou žádost o informace, včetně jejího kótování a procesu kótování, ale že burza zatím neví, zda se toto šetření stane formálním vyšetřováním. "Pravidelně dostáváme formální i neformální dotazy od regulačních orgánů ohledně našich názorů na vývoj kryptoekonomiky, našich produktů a našich operací," napsala společnost v dopise akcionářům.

Mluvčí SEC uvedl, že agentura existenci či neexistenci případného vyšetřování nekomentuje.

V červenci SEC oznámila obvinění z insider tradingu proti bývalému produktovému manažerovi Coinbase za to, že údajně dal svému bratrovi a příteli tip na plánované uvedení aktiv na burze před jejich veřejným zveřejněním. Ačkoli tehdy agentura neobvinila Coinbase z žádného pochybení, uvedla, že devět z 25 kryptoaktiv, kterých se případ týkal, byly cenné papíry, zatímco sedm z devíti mincí bylo kótováno na Coinbase. Společnost Coinbase se později ohradila proti tvrzení, že tyto mince byly cennými papíry.

Akcie společnosti Coinbase ve středu posílily o 7,4 %, den poté, co společnost uvedla, že objemy a měsíční počty uživatelů by mohly být v současném čtvrtletí nižší než v posledním, protože aktivita na trhu s kryptoměnami zůstává mírná. Společnost vykázala ve druhém čtvrtletí čistou ztrátu 1,09 miliardy dolarů, zatímco v předloňském čtvrtletí zaznamenala čistý zisk 1,61 miliardy dolarů.

Zdroje: marketwatch.com, Unsplash.com

Podobné články