Autor: Filip Kejval

Společnost Ark Invest Cathie Woodové získala téměř 3 miliony dolarů v akciích Coinbase, když se akcie krypto burzy propadly až o 28 %

Tři fondy Ark Invest Cathie Woodové ve středu, kdy akcie kryptoměnové burzy ztratily zhruba čtvrtinu své hodnoty poté, co její výsledky za první čtvrtletí nedosáhly odhadů analytiků, nakoupily akcie Coinbase v hodnotě téměř 3 milionů dolarů.

Tři fondy Ark Invest Cathie Woodové ve středu, kdy akcie kryptoměnové burzy ztratily zhruba čtvrtinu své hodnoty poté, co její výsledky za první čtvrtletí nedosáhly odhadů analytiků, nakoupily akcie Coinbase v hodnotě téměř 3 milionů dolarů.

Podle denní zprávy o obchodování vydané společností nakoupily burzovně obchodované fondy Ark's Innovation, Next Generation Internet a Fintech Innovation ve středu dohromady 546 579 akcií. Hodnota těchto akcií činí 2,94 milionu, přičemž vychází ze středeční oficiální uzavírací ceny 53,72 USD, která znamenala 26% denní pokles.

Akcie Coinbase ve středu klesly až o 28 % poté, co společnost oznámila výsledky za první čtvrtletí, které nesplnily cíle analytiků. V prvním čtvrtletí roku 2022 vykázala čistou ztrátu 430 milionů USD, zatímco loni v tomto období dosáhla čistého zisku 771 milionů USD.

Woodová získala své pověření jako sběratelka akcií v průběhu let 2020 a 2021, kdy mnoho z jejích nejlepších akcií patřilo mezi takzvané "pandemické vítěze", jako je například videokonferenční platforma Zoom nebo výrobce elektromobilů Tesla, a zaznamenaly trojciferné zisky.

Od té doby se její fondy potýkají s problémy, přičemž jen v letošním roce ztratil její vlajkový fond ARK Innovation 61 % hodnoty. Obvykle investovala do rychle rostoucích, převratných technologických společností, z nichž mnohé ještě neprokázaly svou ziskovost.

"Akcie se po technologické/telekomunikační bublině prodávaly, protože "sen" se měl stát skutečností až za 20-25 let. Genomické sekvenování, adaptivní robotika, skladování energie, umělá inteligence a technologie blockchain jsou realitou a jejich akcie se zdánlivě nacházejí v hlubokém hodnotovém teritoriu," napsala Wood ve středu na Twitteru.

Strmý pokles Coinbase je mezitím ozvěnou slabých podmínek na trhu kryptoměn, které přicházejí tváří v tvář klesajícímu zájmu investorů o spekulativní aktiva.

"Myslím, že by stálo za to, abychom se věnovali slonovi v místnosti, kterým je samozřejmě to, že širší trhy klesají," uvedl ve středu v hovoru s investory generální ředitel společnosti Coinbase Brian Armstrong.

ARK, stejně jako mnoho jiných hedgeových fondů, často nakupuje a prodává akcie v závislosti na tržních podmínkách. ARK také tento týden v pondělí prostřednictvím svého fondu Autonomous Tech. & Robotics poprvé nakoupila akcie americké automobilky General Motors v hodnotě přibližně 6 milionů dolarů. Tato akvizice naznačuje, že tento technologicko-akciový odborník změnil svůj názor na GM poté, co se loni do této společnosti opřel.

V listopadu řekla časopisu Barron's, že starší firmy, jako je GM, "nemají DNA pro tento odvážný nový svět", protože "se zrodily v průmyslovém věku poháněném plynem".

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články