Autor: Adam Spáčil

Twitter spolupracuje se společností S&P 500 na akciovém indexu, který získává veřejné mínění z davu lidí

Twitter se spojil s indexy S&P Dow Jones, aby investorům poskytl širší přehled o názorech na společnosti, do kterých by mohli investovat.

Twitter se spojil s indexy S&P Dow Jones, aby investorům poskytl širší přehled o názorech na společnosti, do kterých by mohli investovat.

Ve čtvrtek byl spuštěn index S&P 500 Twitter Sentiment Index, který měří názor veřejnosti na společnosti z akciového indexu S&P 500. Prostřednictvím rozhraní Twitter API analyzuje společnost S&P v reálném čase medvědí i býčí tweety a hodnotí úroveň pozitivního sentimentu kolem jednotlivých společností.

Konverzace a názory na společnosti zveřejňované na sociálních sítích mají stále větší vliv na trhy, jak jsme viděli na začátku letošního roku při šílenství kolem "meme stocks", kdy ceny akcií prudce vzrostly díky sdílení informací jednotlivými investory na platformách sociálních médií, jako je Reddit.

"Sociální média ovlivňují způsob, jakým jsou informace předávány investorům," uvedl Peter Roffman, globální ředitel pro inovace a strategii společnosti S&P Dow Jones Indices. "Indexy založené na faktorech jsou oblíbenou strategií pasivních investorů, takže jsme rádi, že můžeme spolupracovat se společností Twitter a přinést tento jedinečný sklon do indexu S&P 500."

Index Twitteru bude měřit sentiment společností z indexu S&P 500 analýzou tweetů, které zmiňují $cashtag společnosti, který obsahuje její ticker symbol (např. $TWTR), a přiřadí "z-skóre", které odráží sentiment kolem každé společnosti. K určení pravděpodobnosti, že slova v tweetu jsou pozitivní nebo negativní, se používá tréninková databáze a k odstranění spamových tweetů, které by mohly zkreslit výsledky, se používají filtry.

Index bude měřit výkonnost 200 společností s nejvyšším skóre sentimentu, přičemž se zohlední tržní kapitalizace očištěná o objem akcií. Index Sentiment Select Equal Weight bude sledovat výkonnost 50 společností z indexu S&P 500 s nejvyšším skóre sentimentu.

Zdroje: cnet.com, Unsplash.com

Nejnovější články