Druhý nejbohatší muž světa, generální ředitel společnosti Louis Vuitton, prodal své soukromé letadlo poté, co ho lidé začali sledovat na Twitteru

Bernard Arnault, generální ředitel LVMH, v pondělí uvedl, že společnost vyrábějící luxusní zboží prodala své soukromé letadlo poté, co se lidé pokoušeli letadlo sledovat na sociálních sítích.

Bernard Arnault, generální ředitel LVMH, v pondělí uvedl, že společnost vyrábějící luxusní zboží prodala své soukromé letadlo poté, co se lidé pokoušeli letadlo sledovat na sociálních sítích.

Třiasedmdesátiletý miliardář uvedl, že si místo toho začal pronajímat soukromá letadla. Oznámil to v rozhovoru pro Radio Classique, o kterém jako první informovala agentura Bloomberg.

"Skutečně, při všech těch příbězích měla skupina letadlo a my jsme ho prodali," řekl Arnault podle překladu agentury Bloomberg. "Výsledkem je, že teď nikdo nevidí, kam jezdím, protože když používám soukromá letadla, tak si je pronajímám."

V posledním roce vzniklo na Twitteru několik účtů, které sledují a sdílejí veřejně dostupné údaje o letech - zveřejňují cestovní aktivity lidí, jako jsou Elon Musk nebo Taylor Swift. Dva z hlavních účtů, které sledují lety spoluzakladatele značky Louis Vuitton, jsou @i_fly_Bernard a @laviondebernard. Účty mají dohromady téměř 100 000 sledujících a oba byly vytvořeny v posledních šesti měsících.

Arnault zřejmě přešel na pronájem letadel před několika týdny. V září @laviondebernard tweetoval o tom, že miliardář v poslední době nemá žádné údaje o svých letech, když o několik týdnů dříve poznamenal, že LVMH zrušila registraci svého letadla ve Francii.

"Stále žádné slovo od Bernarda Arnaulta ani od LVMH na téma soukromých letadel," tweetoval účet 10. září podle překladu tweetu agentury Bloomberg. "Tak co, Bernarde, schováváš se?"

Arnault je podle odhadu Bloomberg Billionaires Index druhým nejbohatším mužem - překonal dokonce i zakladatele Amazonu Jeffa Bezose - s odhadovaným čistým jměním 133 miliard dolarů. Je generálním ředitelem, spoluzakladatelem a předsedou LVMH a shromáždil impérium luxusního zboží, které zahrnuje významné značky jako Tiffany & Co, TAG Heur a Dom Pérignon.

V pondělí Arnaultův syn Antoine Arnault obhajoval používání soukromého letadla společnosti poté, co jeho otec čelil kritice francouzských médií kvůli vlivu letadla na emise oxidu uhličitého. Mladší Arnault uvedl, že soukromé letadlo dává vedoucím pracovníkům výhodu v závodě o to, kdo bude první u nového produktu nebo obchodu.

"Naše odvětví je hyperkonkurenční," řekl syn v jednom televizním pořadu. "Nenašli jsme nic lepšího než soukromé letadlo, abychom tento závod každý den vyhrávali a byli jen o malý krůček před našimi konkurenty."

Bernard Arnault není jediným miliardářem, který se v posledních měsících dostal pod drobnohled kvůli používání soukromého letadla. V červenci se kritici obořili na Swiftovou poté, co se se svým letadlem dostala na první místo seznamu těch, kteří způsobují velké emise oxidu uhličitého. Mluvčí hudební hvězdy tehdy uvedli, že "letadlo je pravidelně půjčováno dalším osobám".

Další veřejně známé osobnosti vyjádřily obavy o bezpečnost v souvislosti se sdílením letových údajů na sociálních sítích. Na začátku tohoto roku Musk nabídl 5 000 dolarů osobě, která stála za účtem na Twitteru, který sledoval jeho cesty, a požádal uživatele Twitteru, aby jej zrušil. Účet se mu nepodařilo zrušit.

"Nelíbí se mi představa, že by mě mohl zastřelit nějaký blázen," uvedl Musk v textové zprávě k této záležitosti, informoval protokol.

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg mezitím změnil své letadlo poté, co účet začal sledovat jeho letadlo, a miliardář a investor Mark Cuban zprostředkoval dohodu s člověkem, který sledoval a sdílel jeho letové údaje, tím, že mu nabídl obchodní rady výměnou za smazání účtu.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články