Autor: Filip Kejval

Letadlo Taylor Swift vypustilo letos více emisí CO2 než kterékoli jiné letadlo celebrit. Její tým tvrdí, že to není jen její vina.

Letadlo Taylor Swift vypouští více oxidu uhličitého než letadla jiných celebrit, ale její tým tvrdí, že by neměla nést veškerou vinu.

Letadlo Taylor Swift vypouští více oxidu uhličitého než letadla jiných celebrit, ale její tým tvrdí, že by neměla nést veškerou vinu.

Nedávná studie společnosti Yard, která se zabývá digitálním marketingem, zjistila, že letadlo Taylor Swift letos zatím vypustilo 8 293 tun CO2, což je o více než 1 200 tun více než letadlo Floyda Mayweathera, který se umístil na druhém místě.

Studie použila údaje z účtu @CelebJets na Twitteru, který sleduje cesty celebrit. Účet ukázal, že letadlo Swiftové letos podniklo 170 cest. Její nejkratší let trval 36 minut.

Studie uvádí, že tyto emise jsou téměř 1200krát vyšší než celkové roční emise průměrného člověka.

Podle TMZ létá Swift v letadle Dassault Falcon 7X z roku 2009, které si koupila v roce 2012.

Zpěvaččin tým se v prohlášení pro E! News zastal zpěvačky a uvedl, že všechny lety nebyly její vinou.

"Taylořino letadlo je pravidelně půjčováno jiným osobám," uvedl mluvčí Swiftové pro E! News. "Připisovat jí většinu nebo všechny tyto cesty je zjevně nesprávné."

Mezi dalšími hříšníky, kteří se dopouštějí vysokých emisí, jsou Jay-Z, A-Rod, Blake Shelton a Steven Spielberg.

Slavné osobnosti se v souvislosti s klimatickou krizí setkávají s kritikou kvůli svým krátkým soukromým letům. Emise spojené s letectvím tvoří pouze tři procenta emisí skleníkových plynů v USA, uvádí EPA, ale letadla obecně vyprodukují během jednoho letu více emisí než mnoho lidí za celý rok. Soukromá letadla produkují více emisí na jednoho cestujícího, protože v nich obvykle cestuje méně lidí.

CO2 vypouštěný do atmosféry je jednou z hlavních příčin současné klimatické krize. Tento plyn vytváří skleníkový efekt, který zadržuje teplo na Zemi, mění její klimatické poměry a vyvolává extrémní výkyvy počasí.

Kylie Jenner nedávno vyvolala odpor poté, co na Instagramu zveřejnila černobílou fotografii se svým přítelem Travisem Scottem a jejich dvěma soukromými tryskáči.

Drake se také setkal s kritikou za svůj krátký a častý výlet soukromým letadlem a snažil se obhájit tím, že lety neměly cestující.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články