Osobní majetek Donalda Trumpa od jeho odchodu z Bílého domu vzrostl o 600 milionů dolarů

Čisté jmění bývalého prezidenta Donalda Trumpa se od jeho odchodu z Bílého domu před více než rokem vyšplhalo o necelých 600 milionů dolarů, uvádí Forbes's World's Billionaires List.

Čisté jmění bývalého prezidenta Donalda Trumpa se od jeho odchodu z Bílého domu před více než rokem vyšplhalo o necelých 600 milionů dolarů, uvádí Forbes's World's Billionaires List.

Miliardář poskočil o téměř 300 míst v žebříčku nejbohatších lidí na světě, uvádí Forbes. Vděčí tomu své nové sociální síti Truth Social. Tato platforma zvýšila Donaldu Trumpovi jeho majetek odhadem o 430 milionů dolarů.

Trump oznámil vznik nové sociální platformy v říjnu poté, co byl účet bývalého prezidenta odstraněn z Twitteru po nepokojích v Kapitolu v roce 2021.

Forbes uvádí, že nová aplikace pomohla zvýšit jeho čisté jmění navzdory zprávám, že se společnosti Truth Social z počátku příliš nedařilo, s přibližně 513 000 aktivními uživateli denně ve srovnání s 217 miliony na Twitteru.

Navzdory klesajícímu počtu stažení, Forbes odhaduje, že by Trumpova nová sociální síť mohla být pro realitního magnáta přínosem. Akcie společnosti Digital World Acquisition Group Corporation pod kterou Truth Social patří, ale za poslední měsíc klesly a agentura Reuters nedávno uvedla, že dva klíčoví manažeři této technologické společnosti odešli.

V říjnu Donald Trump poprvé po 25 letech vypadl ze seznamu nejbohatších Američanů podle Forbesu. Během prezidentského mandátu klesl Trumpovi osobní majetek o více než 700 milionů dolarů, podle indexu miliardářů Bloomberg. Pandemie způsobila problémy v jeho investicích do komerčních nemovitostí, letovisek a hotelů.

S tímto nejnovějším odhadem čistého jmění je nyní Trump na žebříčku světových miliardářů Forbes na 1012. místě.

Zdroje: insider.com, unsplash.com

Nejnovější články