Společnost Walmart tvrdí, že vysoké ceny potravin a benzínu omezují schopnost zákazníků nakupovat cokoli jiného, což poškozuje její hospodářský výsledek

Rostoucí ceny potravin a benzínu se podle společnosti začínají projevovat na výdajích zákazníků Walmartu.

Rostoucí ceny potravin a benzínu se podle společnosti začínají projevovat na výdajích zákazníků Walmartu.

Obchod s krabicovými výrobky v pondělí pozdě večer uvedl, že "dvouciferná" inflace potravin poškodila tržby v jiných oblastech obchodů Walmart - a bude tomu tak i po zbytek letošního roku. Společnost uvedla, že zisk na akcii za fiskální rok 2023 klesne přibližně o 11 % až 13 %, čímž se dostane pod poslední odhady Wall Street.

Walmart uvedl, že zákazníci v důsledku rostoucích cen potravin, které jim ubírají z výplaty, snížili výdaje za jiné položky, například za oblečení.

Společnost uvedla, že v poslední době musela snížit ceny oblečení, aby je mohla prodat zákazníkům a "snížit zásoby".

"Rostoucí míra inflace v oblasti potravin a pohonných hmot ovlivňuje způsob, jakým zákazníci utrácejí," uvedl generální ředitel společnosti Walmart Doug McMillon v prohlášení pro tisk.

McMillon varoval, že očekává ještě větší tlak na výdaje v druhé polovině roku 2022.

Akcie Walmartu v posledním odpoledním obchodování klesly o 8,8 %.

Varování společnosti Walmart přichází v době, kdy celková inflace v USA stále stoupá.

Podle posledních vládních údajů o spotřebitelských cenách z června vzrostly ceny potravin oproti loňskému roku o více než 10 %.

V květnu McMillon uvedl, že společnost plánuje změnit některé výrobky v sekcích lahůdek, masa a mléčných výrobků na levnější, protože inflace by mohla způsobit, že více zákazníků omezí výdaje za prémiové značky.

Rostoucí náklady na potraviny nejsou jediným problémem, se kterým se Walmart v současnosti potýká.

Deník Insider v pondělí informoval, že podle uniklého memoranda společnost Walmart povolila svým zaměstnancům pozastavit interní systém automatického objednávání, protože obchody nejsou schopny prodávat produkty dostatečně rychle. Krabice s neprodanými výrobky se v některých obchodech nahromadily tak vysoko, že blokují přístup na toalety, uvedl Insider.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články