Autor: Filip Kejval

Akcie Twitteru se stále pohybují pod nabídkovou cenou Elona Muska, protože investoři zvažují, zda bude dohoda uzavřena. Analytici však tvrdí, že se chystá tuto mezeru zmenšit

Wall Street má větší důvěru v nabídku Elona Muska na převzetí Twitteru, což pomohlo snížit rozdíl mezi cenou akcií a nabídkovou cenou.

Wall Street má větší důvěru v nabídku Elona Muska na převzetí Twitteru, což pomohlo snížit rozdíl mezi cenou akcií a nabídkovou cenou.

Od 24. dubna, kdy Twitter přijal jeho nabídku, zůstávají akcie tvrdošíjně pod jeho nabídkou 54,20 dolaru za akcii a přetrvává skepse, zda k odkupu dojde. Toto rozpětí nabízí takzvanou arbitrážní příležitost pro investory, kteří chtějí vsadit na to, že akcie dosáhnou odkupní ceny a přinesou slušný výnos.

"Lidé, kteří na to nyní hrají, jsou pravděpodobně arbitrážní investoři," uvedl pro Insider Angelo Zino, hlavní analytik společnosti CFRA Research.

Podobný krok nedávno učinil i Warren Buffett, když tento legendární investor minulý víkend prozradil, že nakoupil další akcie Activisionu, zatímco jejich cena zůstala pod odkupní cenou Microsoftu.

Příležitost k arbitráži s akciemi Twitteru se však může brzy uzavřít. Muskovo čtvrteční sdělení, že si zajistil dalších 7 miliard dolarů externího financování, dodalo důvěryhodnost nabídce, která se rychle změnila z fámy na dohodu v hodnotě 44 miliard dolarů, která je podle analytiků téměř dokončena.

Důvěru v dohodu podpořila i skutečnost, že do ní investují velká jména. Musk uvedl, že obdržel závazky od 19 investorů, včetně 1 miliardy dolarů od spoluzakladatele společnosti Oracle Larryho Ellisona, 850 milionů dolarů od Sequoia Capital, 500 milionů dolarů od Binance a 400 milionů dolarů od Andreessen Horowitz.

Nebylo tomu tak vždy. Po Muskově první nabídce na Twitter z 15. dubna se akcie propadly o 1,7 %, přestože byla nabídnuta 18% prémie. Wall Street pochybovala, že to myslí vážně. Stifel dokonce snížil hodnocení Twitteru s tím, že společnost se ocitla v "úplném Elonově cirkusu".

Nad touto skepsí se vznášelo Muskovo tvrzení z roku 2018, že si zajistil financování na převedení Tesly do soukromého vlastnictví za 420 dolarů za akcii, čímž se dostal do hledáčku Komise pro cenné papíry. A Musk dával od počátku svého usilování o Twitter najevo, že se o společnost zajímá pouze kvůli svému "silnému, intuitivnímu smyslu" pro podporu svobody projevu na platformě sociálních médií.

Jeho nabídka však již není odmítána jako marnivý projekt.

"Dělá pokroky. Ukazuje, že to bere velmi vážně," napsal ve čtvrtek po zveřejnění sedmimiliardové investice analytik společnosti Gordon Haskett Don Bilson.

Tento pokrok zahrnuje také Muskovy plány jmenovat se dočasným generálním ředitelem s možností návratu bývalého generálního ředitele Jacka Dorseyho, který vlastní 2,4 % Twitteru.

A Musk by mohl přivést ještě více nových investorů. Bilson jmenoval Thoma Bravo a Silver Lake jako možné investory, přičemž poznamenal, že druhá jmenovaná společnost již vlastní akcie Twitteru a konvertibilní dluhopisy.

Několik dalších investorů by mohlo Muska dostat na vrchol. Analytik společnosti Wedbush Dan Ives uvedl, že čtvrteční oznámení o financování "výrazně zvýšilo šance na dokončení dohody s Twitterem". Wall Street podle něj nyní považuje dohodu za "95 %" hotovou.

Zino z CFRA vidí jen málo regulačních překážek pro převzetí Twitteru a předpovídá, že rozpětí mezi cenou akcií a nabídkovou cenou by se blíže druhé polovině roku mohlo snížit pod 5 %. V pátek se akcie Twitteru pohybovaly těsně pod 50 dolary, tedy asi 8 % pod cenou odkupu.

Současný propad širšího akciového trhu by prozatím mohl zvýšit atraktivitu Twitteru jako arbitrážní hry v oblasti fúzí.

"Pokud najednou dojde ke dnu trhu, možná někteří z těchto investorů budou hledat lepší příležitosti," řekl Zino.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články